Verejné korčuľovanie prilákalo na zimný štadión deti i dospelých

Koniec zimných prázdnin v Piešťanoch patril korčuľovaniu na ľade. Obľúbenú aktivitu stopla koncom minulého roka pandémia, no milovníci ľadu sa napokon dočkali a počas uplynulého víkendu si poriadne zajazdili.

Ľadová plocha na Hlbokej ulici počas víkendu ožila korčuliarmi. (Autor: am)

Verejné korčuľovanie sa konalo v piatok 7., v sobotu 8. a v nedeľu 9. januára, dovedna v šiestich možných časoch. A ľudia si ho nenechali ujsť. Pred Easton arénou sa v sobotu zišlo mnoho ľudí, ktorí prichádzali na klzisko s deťmi, ale aj vo dvojiciach či v skupinách.

Neodradil ich ani poplatok, ktorý je vo výške päť eur za dospelého korčuliara a 2,50 eur za detského. Štvorčlenná rodina tak pri vstupe nechá za hodinu korčuľovania 15 eur, čo je o šesť viac ako pred dvomi rokmi, keď dospelí platili 3 eurá a deti 1,5 eura. Správca klziska to v komentároch na sociálnej sieti Facebook označuje za dôsledok zvyšovania energií.

Pri vstupe je potrebné vypísať tlačivo zoznamu návštevníkov, pričom dnu môžu ísť očkovaní a po prekonaní COVID-19 v maximálnom počte sto návštevníkov. Na ľade napokon bolo vidno veľký záujem o opatreniami obmedzovanú aktivitu, avšak korčuliari mali stále dostatok priestoru na pohyb. Pre deti bol štandardne vyhradený priestor na okraji ľadovej plochy, kde sa mohli učiť a zdokonaľovať v korčuľovaní.

Verejné korčuľovanie bude umožnené i počas najbližšieho víkendu. V sobotu 15. januára bude klzisko otvorené pre verejnosť od 17.00 do 18.00 a od 18.30 do 19.30 h, v nedeľu 16. januára od 11.30 do 12.30 a od 13.30 do 14.30 h. Rozpis sa nachádza aj na webstránke shk37piestany.sk/rozpisplochy. 

168 Shares

Najnovšie správy

Po trati od Nového Mesta nad Váhom po Galantu šiel počas soboty 23. júla historický vláčik v rámci akcie Motorákom…
  • 07.08.2022, 08:03
  • Kultúra a spoločnosť / Región
pondelok, 8. augusta 2022
Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra