Trnavská župa otvorila všetky kultúrne inštitúcie pre verejnosť, týka sa to aj piešťanského Balneologického múzea

  • Kultúra a spoločnosť / Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 13. januára 2022, 10:02

Všetky kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja sú opäť otvorené pre verejnosť. Záujemcovia tak môžu navštíviť múzeá, galérie, knižnice, osvetové strediská či planetárium. Piešťanské Balneologické múzeum otvorilo v štandardných otváracích hodinách expozície vo Vile dr. Lisku i pamätnä izbu Ivana Kraska. Hlavná expozícia v budove Kúpeľnej dvorany z dôvodu sezónnej údržby ostáva do 1. februára uzatvorená.

(Autor: red)

Kultúra, ktorá má v trnavskej župe silné postavenie, sa opäť rozbieha a otvára verejnosti. Galérie a múzeá si pre návštevníkov pripravili zaujímavé výstavy. Skvelou správou je, že na zoznam otvorených župných inštitúcii pribudlo aj Divadlo Jána Palárika v Trnave,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Všetkých osemnásť kultúrnych inštitúcií bude podľa odboru komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja fungovať v súlade s vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR. Múzeá a galérie môžu podľa nej organizovať individuálne prehliadky v režime OP (očkovaní a po prekonaní ochorenia), a to v maximálnej kapacite jeden návštevník na 25 metrov štvorcových. V rovnakom režime je povolený vstup do divadiel pri naplnení maximálne 50 % kapacity alebo do počtu 100 osôb.

(SITA)

66 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara