Už len dnes môžete hlasovať za občianske projekty

Trnavský samosprávny kraj v decembri spustil online hlasovanie o peniaze z participatívneho rozpočtu. Uchádza sa o ne približne šesťdesiat projektov občianskych združení, neziskoviek a jednotlivcov zo všetkých okresov kraja.

printscreen: tvorimekraj.sk

Obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja môžu od 20. decembra v online hlasovaní rozhodnúť o finančnej podpore z participatívneho rozpočtu pre projekty, ktoré zlepšia život v regióne. Na podporu tých najlepších projektov občianskych združení, neziskových organizácií a jednotlivcov vyhradili krajskí poslanci 250-tisíc eur, na jeden projekt je určených naviac 5 000 eur. Hlasovanie cez www.tvorimekraj.sk potrvá podľa koordinátora participatívneho rozpočtu Jakuba Sejnu do 9. januára.

O peniaze z participatívneho rozpočtu sa uchádza spolu približne 60 projektov zo všetkých okresov Trnavského samosprávneho kraja. Do tejto fázy sa dostali po hodnotení deliberatívnymi fórami, v ktorých rozhodovala udržateľnosť, originalita, inkluzívnosť, vplyv na životné prostredie, miera zapojenia komunity a veľkosť cieľovej skupiny. Žiadatelia budú mať na uvedenie svojich projektov do praxe celý budúci rok.

SITA

51 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 23. mája 2022
Meniny má Želmíra, zajtra Ela