Hasiči z Banky majú novú pútavú bránu

  • Spravodajstvo / Región
  • 12. decembra 2021, 00:02

Dobrovoľní hasiči z obce Banka postupne zveľaďujú priestory svojej staronovej hasičskej zbrojnice. Naposledy im koncom minulého týždňa pribudla pútavá farebná brána.

Hasičskú zbrojnicu už i vďaka novej bráne nikto neprehliadne. (Autor: Viktor Vrábel)

Hasiči sa obnove priestorov venujú už niekoľko mesiacov. Na rekonštrukcii sa podieľajú okrem stavebnej firmy aj pracovníci obecného úradu. Keďže zbrojnica sa nachádza na frekventovanej Topoľčianskej ceste, v kopci a takmer v zákrute, osádzať budú aj semafory. Stĺpy na ne majú už týždeň, ale svetelná signalizácia príde až v polovici januára.

Ako nám prezradil Viktor Vrábel z DHZ Banka, do objektu betónovali schody, prebúravali otvor z budovy do garáže. Budovu zatepľovali, robili strechu, omietku, zasekávali plyn do polystyrénu a upravovali alarm. Samotnú fasádu budú dokončovať na jar. Okrem exteriéru hasiči pracujú aj na zveľaďovaní interiéru. V posledných týždňoch montovali radiátory, prerábali kúrenie, robili omietku, niektoré steny majú nový náter. V garáži prerábali elektroinštaláciu.

V najbližšom období chcú ešte vybudovať sprchu a presunúť kuchynku, osadiť spomínané stĺpy so semaformi, dokončiť elektroinštaláciu a osvetlenie, obložiť strop, donatierať steny a na záver spraviť protišmykovú liatu podlahu. Na jar plánujú zariaďovať garáž a modernizovať interiér. Ako nám na záver prezradil Viktor Vrábel, ktorý podal žiadosť o grant na AED – prenosný defibrilátor, na novú fasádu možno pribudne aj táto pomôcka na záchranu života.

76 Shares

Najnovšie správy

Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam