Za vraždu podnikateľky súdia Mareka z Piešťan a Ľubomíra z Ostrova

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 30. novembra 2021, 00:02

Prípadom zmiznutej českej podnikateľky Jany Svobodovej sa začal zaoberať Okresný súd v Trnave. Obžalobu z obzvlášť závažných zločinov vraždy a lúpeže si vypočul Marek Potoček z Piešťan. Druhý obžalovaný Ľubomír Behan z Ostrova súhlasil s konaním bez jeho prítomnosti.

Česká podnikateľka Jana Svobodová je nezvestná od roku 2015. (Autor: pror)/TV Nova/Policie ČR/patranie.sk)

Krajský prokurátor v Trnave podal obžalobu z vraždy a lúpeže napriek tomu, že telo obete sa dodnes nenašlo. Obaja muži podľa obžaloby v júli 2015 na Argentínskej ulici v Prahe prepadli Janu Svobodovú, a keď bola v bezvedomí, naložili ju do jej auta Ford Kuga. Ich zámerom bolo získať vozidlo, aby sa mohli dostať na Slovensko. Keď sa počas jazdy v smere na Brno začala Svobodová preberať, dohodli sa, že ju usmrtia. Spoločne ju uškrtili bezpečnostným pásom vozidla a jej tela sa zbavili na doposiaľ nezistenom mieste, pravdepodobne v lokalite Antonínov Dol pri meste Jihlava.

Na českej diaľnici v aute podnikateľky zachytili podozrivých bezpečnostné kamery.

Oboch obžalovaných usvedčuje svedok z Piešťan, ku ktorému po čine priniesli niektoré veci z lúpeže a o čine mu porozprávali. Marek Potoček na začiatku pojednávania vyhlásil, že je nevinný. Obhajca Ľubomíra Behana žiadal, aby súd jeho klienta oslobodil. Pojednávanie pokračuje z dôvodu protipandemických opatrení bez účasti verejnosti.

Ľubomír Behan má mať na svedomí zmiznutie a vraždu podnikateľky.
Marek Potoček má byť spolupáchateľ pri únose a vražde.

Behan sa stal mediálne známym pred piatimi rokmi po úteku z vonkajšieho pracoviska väznice v Leopoldove, kde si odpykával dlhoročný trest. Kukláči ho chytili až po štyroch mesiacoch v rodičovskom dome v Ostrove.

V prípade dokázania viny hrozia obom obžalovaným dlhoročné tresty odňatia slobody.

SITA/pror

50 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara