Čajky zničili Poprad 101 nastrieľanými bodmi

V 10. kole Niké Extraligy Žien, ktorá aj napriek lockdownu pokračuje (avšak bez prítomnosti divákov) sa Piešťanské Čajky predstavili v sobotu na palubovke BAM Poprad. Basketbalistky z kúpeľného mesta od začiatku zápasu potvrdzovali úlohu favoritiek, mali zápas pod kontrolou a spod Tatier si priviezli jednoznačné víťazstvo 101:48.

Piešťanské basketbalistky vyhrali v Poprade 101:48. © FB BAM Poprad

Čajky začali v Poprade výborne, po necelých piatich minútach viedli 12:0, až vtedy sa presadila za domáce Barillová. Podobne to pokračovalo celý duel, Piešťany vo všetkých štvrtinách zaznamenali vyše 20 bodov a pritom si zahrali všetky hráčky ich zostavy, päť z nich sa dostalo na dvojciferný strelecký účet. Niet sa teda čo diviť, že z ich strany padlo 101 bodov a pripísali si vysoké víťazstvo.

Niké Extraliga 2021/22 – 10. kolo

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 48:101 (26:55)

BAM Poprad: Drobná 20 /8 doskokov/, Taušová 6, Kmetoniová 5, Sojáková 4, Lešková 3 (Barillová a Sagalincová po 4, Tetemondová 2, Húsková 0), tréner: Milan Veverka.

Piešťanské Čajky:
 Tadič 16, Boothe 12, Rusiňáková 7, Pirttinen 5, Hašková 4 (Kozáková 19, Želnyté 14, Martišková 13, Kraislová 8, Dovčíková 3, Vandlíková 0), tréner: Peter Jankovič.

TH:
 7/11 – 18/25. Trojky: 3/23 – 9/26. Fauly: 22 – 16. Štvrtiny: 13:28, 13:27, 6:24, 16:22. Rozhodovali: Kiss, Karnay , Životský.

Piešťanské Čajky čakajú v tomto týždni dve domáce stretnutia. Najskôr v stredajšej dohrávke privítajú ŠKP 08 Banská Bystrica a v sobotu budú hostiť ŠK Šamorín.