Piešťanské rendezvous prichádza s poetickým večerom

Festival Piešťanské rendezvous a jeho 23. ročník pomaly vrcholí. Jeho súčasťou bude i poetické vystúpenie členov Divadielka Galéria z Nového Mesta nad Váhom, ktorí vo štvrtok 18. novembra o 19.00 h priblížia tvorbu Jána Smreka.

(Autor: DUP)

Hudobno-slovné pásmo Divadielko Galéria odohrá na pódiu malej scény Domu umenia Piešťany, pričom podujatie nesie príznačný názov – Dnes milujem svoj deň. V programe účinkujú herci Daniela Arbetová, Amália Bačová, Peter Ferenčík, Eliška Hlaváčová, Alex Kadlečík, Juraj Kazda, Matej Patyla, Eva Sélešiová a Igor Šelepák. O réžiu predstavenia sa postarala Bibiana Kincelová, o hudbu Mária Volárová. Tá takisto hrá na klavíri, spev je parketou Lucie Tužinskej, Peter Pristaš hrá na kontrabase, Lenka Lapčák Kratochvílová na flaute. O technické spracovanie sa postaral Ivan Radošinský.

Poetická scéna pokračuje v sérii vianočných poetických pásiem od roku 2006. Projekty venovali poézii Rudolfa Dobiáša, Miroslava Válka, pásma s tematikou jesene, lásky, ženy, večer orientálnej poézie spojený s typickým tancom. Na jeseň 2012 poetická scéna uviedla večer so sonetmi Williama Shakespearea a tradičný predvianočný večer s prednesom rozprávok Milana Rúfusa.

Členovia Divadielka Galéria spolupracujú s nadanými žiakmi zo základných i stredných škôl, základnej umeleckej školy a k spolupráci – najmä na hudobnej zložke – prizývajú aj hudobníkov a spevákov z Nového Mesta a blízkeho okolia.

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia. 

11 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara