V Domume vynovia zariadenie a priestory

Zariadeniu sociálnych služieb Domum v Piešťanoch sa podarilo získať dotáciu z Úrady vlády SR z rozpočtovej rezervy predsedu vlády v oblasti pomoci obetiam domáceho násilia v celkovej výške 133 200 eur.

V rámci zariadenia sociálnych služieb obnovia kuchynky, skrine, postele, stoly, stoličky, matrace, paplóny i vankúše. (Autor: piestany.sk)

„Vďaka dotácii sa obnoví v zariadení núdzového bývania interiérový nábytok – kuchynky, skrine, postele, stoly, stoličky, matrace, paplóny, vankúše. Zakúpia sa sady príborov, tanierov, hrncov, ale aj elektrospotrebiče – chladničky, mikrovlnné rúry, elektrické sporáky, dvojplatničky, práčky. Finančné prostriedky z dotácie sa tiež použijú na výmenu podlahovej krytiny, sprchovacích kútov, sanáciu omietok, maľovanie priestorov a výmenu elektrického osvetlenia v ubytovacích bunkách,“ uviedla pre Mesto Piešťany Marcela Vrbová, vedúca Zariadenia sociálnych služieb Domum.

Zariadenie získalo aj dotáciu z Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR na podporu rozvoja sociálnych služieb vo výške 2395 eur. „Finančné prostriedky budú použité na rozvoj sociálnych služieb v nocľahárni. Občania bez domova sa môžu tešiť na nové interiérové vybavenie nocľahárne – stoličky, poličky, vešiakové skrine, skrinku na topánky, úložnú skriňu,“ uzavrela Vrbová.

Nocľaháreň a útulok ZSS Domum využívajú na ubytovanie v núdzi ľudia bez vlastnej strechy nad hlavou.

zdroj: piestany.sk

54 Shares

Najnovšie správy

Po trati od Nového Mesta nad Váhom po Galantu šiel počas soboty 23. júla historický vláčik v rámci akcie Motorákom…
  • 07.08.2022, 08:03
  • Kultúra a spoločnosť / Región
pondelok, 8. augusta 2022
Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra