V Domume vynovia zariadenie a priestory

Zariadeniu sociálnych služieb Domum v Piešťanoch sa podarilo získať dotáciu z Úrady vlády SR z rozpočtovej rezervy predsedu vlády v oblasti pomoci obetiam domáceho násilia v celkovej výške 133 200 eur.

V rámci zariadenia sociálnych služieb obnovia kuchynky, skrine, postele, stoly, stoličky, matrace, paplóny i vankúše. (Autor: piestany.sk)

„Vďaka dotácii sa obnoví v zariadení núdzového bývania interiérový nábytok – kuchynky, skrine, postele, stoly, stoličky, matrace, paplóny, vankúše. Zakúpia sa sady príborov, tanierov, hrncov, ale aj elektrospotrebiče – chladničky, mikrovlnné rúry, elektrické sporáky, dvojplatničky, práčky. Finančné prostriedky z dotácie sa tiež použijú na výmenu podlahovej krytiny, sprchovacích kútov, sanáciu omietok, maľovanie priestorov a výmenu elektrického osvetlenia v ubytovacích bunkách,“ uviedla pre Mesto Piešťany Marcela Vrbová, vedúca Zariadenia sociálnych služieb Domum.

Zariadenie získalo aj dotáciu z Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR na podporu rozvoja sociálnych služieb vo výške 2395 eur. „Finančné prostriedky budú použité na rozvoj sociálnych služieb v nocľahárni. Občania bez domova sa môžu tešiť na nové interiérové vybavenie nocľahárne – stoličky, poličky, vešiakové skrine, skrinku na topánky, úložnú skriňu,“ uzavrela Vrbová.

Nocľaháreň a útulok ZSS Domum využívajú na ubytovanie v núdzi ľudia bez vlastnej strechy nad hlavou.

zdroj: piestany.sk

54 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 16. januára. Meniny má Kristína. Narodeniny oslavuje piešťanská plavkyňa Martina Moravcová.
  • 16.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanca Michala Vercholu poznajú mnohí ako dlhoročného poštára a trénera piešťanských futbalistov. Dnes pracuje v Službách mesta Piešťany a kdesi…
  • 17.01.2022, 00:01
  • Rozhovory / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Šport
pondelok, 17. januára 2022
Meniny má Nataša, zajtra Bohdana