Všetci obvinení antirúškari z piešťanského supermarketu budú stíhaní na slobode

  • Spravodajstvo
  • 11. novembra 2021, 14:34

Senát Krajského súdu v Trnave dnes na neverejnom zasadnutí zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Piešťany o väzbe v prípade obvineného Mateja T. Súd podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej ihneď prepustil obvineného z väzby na slobodu. Zároveň väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iných povinností mu uložil aj zákaz stretávania sa so spoluobvinenými. Všetci traja obvinení z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva v piešťanskom supermarkete tak budú stíhaní na slobode.

Krajský súd väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iných povinností súd uložil aj zákaz stretávania sa so spoluobvinenými. (Autor: FB)

Krajský súd v Trnave ešte dopoludnia zamietol sťažnosť prokurátora proti nevzatiu do väzby jedného z obvinených Jozefa D. Obaja boli v minulosti profesionálnymi vojakmi. V prípade tretieho obvineného sa s návrhom na väzbu nestotožnil prokurátor.

Polícia zasahovala vo štvrtok 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory. Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Došlo pri tom k fyzického konfliktu, pri ktorom boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky. Traja z aktérov konfliktu čelia obvineniu z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva.

(SITA)

33 Shares

Najnovšie správy

Po trati od Nového Mesta nad Váhom po Galantu šiel počas soboty 23. júla historický vláčik v rámci akcie Motorákom…
  • 07.08.2022, 08:03
  • Kultúra a spoločnosť / Región
pondelok, 8. augusta 2022
Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra