Úspešná krosová sezóna Funny athletics Piešťany

Jeseň je obdobím cezpoľných behov a nezaháľa ani klub Funny athletics Piešťany. Za posledné tri týždne sa zúčastnil na troch pretekoch.

Jeseň patrí cezpoľným behom, užili si ich aj atléti z Funny athletics. (foto: Team Funny athletics)

Z Majstrovstiev Západoslovenského atletického zväzu v Nových Zámkoch si priniesli štyri medaily. V kategórii mladších žiačok sa o striebro a bronz pričinili Elišky Gáliková a Vytisková, ktoré spolu s Maiou Volobuevou a Viktóriou Királovou získali zlato v súťaži tímov. Striebro v tejto disciplíne si vybojovalo kvarteto najmladších žiakov Juraj Grman, Matej Vavrinec, Martin Kurtiš, Matej Koreň.

O týždeň neskôr sa v Jablonici konalo prvé kolo Detského štafetového krosu, kde sa nenechali zahanbiť ani najmladší atléti a víťazstvami v oboch kategóriách si vybojovali postup do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať 20. novembra v Dubnici nad Váhom. V Jablonici Funny athletics reprezentovalo 26 atlétov, čo bolo najviac zo všetkých klubov Trnavského kraja.

V druhom kole, ktoré sa konalo 6. novembra v Trnave, sa mladým športovcom opäť darilo. Druhým a piatym miestom potvrdili oprávnenosť postupu do celoslovenského finále.

Team Funny athletics

112 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora