Snímka o Karlovi Gottovi prichádza na plátno Domu umenia!

Dlho očakávaný film o českom Zlatom slávikovi, o jednom z najpopulárnejších spevákov nielen v Českej, ale aj v Slovenskej republike, prichádza po niekoľkých posunoch termínu premiéry aj do slovenských kín. Práve v premiére uvidíte snímku Karel aj v Dome umenia Piešťany vo štvrtok 11. novembra o 18.00 h, a potom aj v piatok 12. novembra v rovnakom čase.

Dlho očakávaný film Karel si môžete pozrieť vo štvrtok 11. novembra o 18.00 h. (Autor: bontonfilm.sk)

Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová spolupracovala s Karlom Gottom celý jeden rok a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol neobvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doteraz širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivom nenaskytol. Zároveň v ňom nechýba Karlov povestný nadhľad a humor.

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo.

Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snažil s pokorou a láskou chrániť. Diváci tak môžu vidieť autentický a jedinečný filmový portrét plný nečakaných spomienok. „Náš film nesmie byť nuda,“ hovoril počas natáčania Karel Gott režisérke, ktorá v dokumente využila aj množstvo málo známych archívnych materiálov. „Olga má veľký dar natáčať so svojím úzkym tímom tak, že sme sa často nechali uniesť spontánnou atmosférou a prirodzene sme ju vpustili do nášho súkromia, vďaka čomu som sa rozhovoril aj o pomerne dôverných témach. S manželom, kameramanom Janom Malířom, sa tak vlastne stali súčasťou našej rodiny,“ povedal sám Karel Gott v posledných dňoch natáčania.

„Filmu sa venoval s neobyčajnou energiou a úprimnosťou, prinášal nápady, prial si, aby filmová interpretácia jeho života a tvorby bola autentická a pravdivá. Chceme vytvoriť otvorený film o človeku s výnimočným nadaním, ale aj s neuveriteľne skromnou, slušnou a láskavou povahou,“ uvádza k filmu jeho autorka Olga Malířová Špátová. „V roku natáčania Karel opäť ochorel. Možno práve to, že prechádzal ťažkou chorobou, bolo dôvodom, že bol vo svojich názoroch na život otvorený a pokorný,“ dodáva režisérka.

Na predstavení sa budú môcť zúčastniť len osoby očkované, testované (72 h PCR/LAMP test alebo 48 h Ag test) alebo tie, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali pred menej ako 180 dňami. Piešťanský okres je od 1. novembra v bordovej fáze, čo znamená, že sa Dom umenia bude môcť v OTP režime naplniť len do štvrtinovej kapacity. Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia alebo rezervovať vopred prostredníctvom webstránky navstevnik.sk.

zdroj: DUP

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 20. júna 2024
Meniny má Valéria, zajtra Alojz