Slovenky budú hrať v Piešťanoch s Taliankami, vstupenky sú už v predaji

Ženská basketbalová reprezentácia SR odštartuje v novembri kvalifikáciu o postup na Majstrovstvá Európy 2023 v Slovinsku a Izraeli. Na úvodné zápasy s Talianskom (11.11. v Piešťanoch) a Švajčiarskom (14.11 vo Fribourgu) si hlavný tréner Juraj Suja pozval na zraz do Piešťan 14 hráčok, medzi ktorými sú aj dve hráčky Piešťanských Čajok.

Bývalá Čajka Ivana Jakubcová patrila k oporám reprezentácie na júnových ME v Španielsku. © FIBA

Jadro tímu, ktoré sa spoločne stretne v nedeľu 7. novembra v Piešťanoch tvoria overené hráčky, ktoré absolvovali aj predchádzajúcu úspešnú kvalifikáciu i samotný európsky šampionát v Španielsku. V užšej nominácii sú aj aktuálne hráčky Piešťanských Čajok Natália Martišková a Dominika Rusiňáková, i viacero známych tvárí, ktoré v Piešťanoch v minulosti pôsobili. Z nominovanej „štrnástky“ sa pred každý kvalifikačným stretnutím určí finálna dvanástka.

„Verím, že sa nám podarilo vybrať tú najlepšiu možnú štrnástku z tých hráčok, ktoré sú zdravotne v poriadku a sú pripravené reprezentovať v tomto dôležitom dvojzápase. Pevne dúfam, že sa to odzrkadlí na bojovnosti a motivácii hrať za Slovensko, aby sme položili dobrý základ smerom k ďalšiemu programu kvalifikácie,“ povedal k nominácii hlavný tréner ženskej reprezentácie SR Juraj Suja.

V realizačnom tíme sú aj traja zástupcovia Piešťanských Čajok. Asistentom trénera Suju je Peter Jankovič, manažér reprezentácie je Tomáš Horký a novým fyzioterapeutom sa stal Michael Bujňák, na poste maséra tiež pôsobí Piešťanec Marián Vlkovič.

Slovenské basketbalistky čaká hneď v prvom zápase favorit skupiny Taliansko. Zápas bude hostiť piešťanská Diplomat aréna vo štvrtok 11. novembra o 18:00 hod. „Taliansko je silný súper, ktorý má veľmi dobrú generáciu hráčok, hrajú fyzický basketbal a majú na každej pozícii kvalitu a skúsenosti. Tento zápas môže byť z hľadiska postupových vyhliadok kľúčový. Hoci nie sme favoritom, budeme mať výhodu domáceho prostredia a pôjdeme sa pobiť o víťazstvo, aby sme si pootvorili postupové dvere hneď v prvom kvalifikačnom okne,“ uviedol Juraj Suja na margo súpera z Talianska.

Stretnutie sa bude organizovať v režime „kompletne zaočkovaní“ s maximálnou možnou kapacitou 900 fanúšikov. Predaj vstupeniek už prebieha prostredníctvom siete Ticketportal i priamo v Diplomat aréne počas pracovných dní v čase 11:00 – 14:00.

Druhý zápas v tomto kvalifikačnom cykle odohrajú slovenské basketbalistky vo švajčiarskom Fribourgu proti domácemu výberu v nedeľu 14. novembra o 17:00 hod. 

Slovenské basketbalistky majú v kvalifikačnej skupine H za súperov tímy Talianska, Švajčiarska a Luxemburska a zabojujú o trinástu účasť na ME. Kvalifikáciu tvorí celkovo osem štvorčlenných a dve trojčlenné skupiny. Na európsky šampionát sa prebojujú víťazi skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest. Postupujúca štrnástka sa pripojí k organizátorom záverečného turnaja ME 2023, ktoré sa uskutočnia v Slovinsku a Izraeli. Dejiskami budú mestá Tel Aviv, Celje a Koper.

Nominácia hráčok:

BALÁŽOVÁ Michaela (Young Angels Košice), BÁLINTOVÁ Barbora (ZVVZ USK Praha / Česko), BUKNOVÁ Alexandra (MBK Ružomberok), DUDÁŠOVÁ Nikola (PEAC Pécs / Maďarsko), HRUŠČÁKOVÁ Žofia (bez klubovej príslušnosti), JAKUBCOVÁ Ivana (AZS UMCS Lublin / Poľsko), LUKAČOVIČOVÁ Klaudia (Cadí La Seu / Španielsko), MARTIŠKOVÁ Natália (Piešťanské Čajky), MORAVČÍKOVÁ Alica (Treviso / Taliansko), OROSZOVÁ Sabína (UNI Győr / Maďarsko), PRAŽENICOVÁ Miroslava (MBK Ružomberok), REMENÁROVÁ Veronika (Herner TC / Nemecko), RODÁKOVÁ Ema (Young Angels Košice), RUSIŇÁKOVÁ Dominika (Piešťanské Čajky).

Realizačný tím:

SUJA Juraj (hlavný tréner) JANKOVIČ Peter (asistent trénera), MICHALÍK Miloslav (asistent trénera), HORKÝ Tomáš (manažér), MESZÁROŠ Ján (lekár), BUJŇÁK Michael (fyzioterapeut),  ŠERFŐZŐOVÁ Erika, VLKOVIČ Marián (maséri).

48 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara