Slovenky budú hrať v Piešťanoch s Taliankami, vstupenky sú už v predaji

Ženská basketbalová reprezentácia SR odštartuje v novembri kvalifikáciu o postup na Majstrovstvá Európy 2023 v Slovinsku a Izraeli. Na úvodné zápasy s Talianskom (11.11. v Piešťanoch) a Švajčiarskom (14.11 vo Fribourgu) si hlavný tréner Juraj Suja pozval na zraz do Piešťan 14 hráčok, medzi ktorými sú aj dve hráčky Piešťanských Čajok.

Bývalá Čajka Ivana Jakubcová patrila k oporám reprezentácie na júnových ME v Španielsku. © FIBA

Jadro tímu, ktoré sa spoločne stretne v nedeľu 7. novembra v Piešťanoch tvoria overené hráčky, ktoré absolvovali aj predchádzajúcu úspešnú kvalifikáciu i samotný európsky šampionát v Španielsku. V užšej nominácii sú aj aktuálne hráčky Piešťanských Čajok Natália Martišková a Dominika Rusiňáková, i viacero známych tvárí, ktoré v Piešťanoch v minulosti pôsobili. Z nominovanej „štrnástky“ sa pred každý kvalifikačným stretnutím určí finálna dvanástka.

„Verím, že sa nám podarilo vybrať tú najlepšiu možnú štrnástku z tých hráčok, ktoré sú zdravotne v poriadku a sú pripravené reprezentovať v tomto dôležitom dvojzápase. Pevne dúfam, že sa to odzrkadlí na bojovnosti a motivácii hrať za Slovensko, aby sme položili dobrý základ smerom k ďalšiemu programu kvalifikácie,“ povedal k nominácii hlavný tréner ženskej reprezentácie SR Juraj Suja.

V realizačnom tíme sú aj traja zástupcovia Piešťanských Čajok. Asistentom trénera Suju je Peter Jankovič, manažér reprezentácie je Tomáš Horký a novým fyzioterapeutom sa stal Michael Bujňák, na poste maséra tiež pôsobí Piešťanec Marián Vlkovič.

Slovenské basketbalistky čaká hneď v prvom zápase favorit skupiny Taliansko. Zápas bude hostiť piešťanská Diplomat aréna vo štvrtok 11. novembra o 18:00 hod. „Taliansko je silný súper, ktorý má veľmi dobrú generáciu hráčok, hrajú fyzický basketbal a majú na každej pozícii kvalitu a skúsenosti. Tento zápas môže byť z hľadiska postupových vyhliadok kľúčový. Hoci nie sme favoritom, budeme mať výhodu domáceho prostredia a pôjdeme sa pobiť o víťazstvo, aby sme si pootvorili postupové dvere hneď v prvom kvalifikačnom okne,“ uviedol Juraj Suja na margo súpera z Talianska.

Stretnutie sa bude organizovať v režime „kompletne zaočkovaní“ s maximálnou možnou kapacitou 900 fanúšikov. Predaj vstupeniek už prebieha prostredníctvom siete Ticketportal i priamo v Diplomat aréne počas pracovných dní v čase 11:00 – 14:00.

Druhý zápas v tomto kvalifikačnom cykle odohrajú slovenské basketbalistky vo švajčiarskom Fribourgu proti domácemu výberu v nedeľu 14. novembra o 17:00 hod. 

Slovenské basketbalistky majú v kvalifikačnej skupine H za súperov tímy Talianska, Švajčiarska a Luxemburska a zabojujú o trinástu účasť na ME. Kvalifikáciu tvorí celkovo osem štvorčlenných a dve trojčlenné skupiny. Na európsky šampionát sa prebojujú víťazi skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest. Postupujúca štrnástka sa pripojí k organizátorom záverečného turnaja ME 2023, ktoré sa uskutočnia v Slovinsku a Izraeli. Dejiskami budú mestá Tel Aviv, Celje a Koper.

Nominácia hráčok:

BALÁŽOVÁ Michaela (Young Angels Košice), BÁLINTOVÁ Barbora (ZVVZ USK Praha / Česko), BUKNOVÁ Alexandra (MBK Ružomberok), DUDÁŠOVÁ Nikola (PEAC Pécs / Maďarsko), HRUŠČÁKOVÁ Žofia (bez klubovej príslušnosti), JAKUBCOVÁ Ivana (AZS UMCS Lublin / Poľsko), LUKAČOVIČOVÁ Klaudia (Cadí La Seu / Španielsko), MARTIŠKOVÁ Natália (Piešťanské Čajky), MORAVČÍKOVÁ Alica (Treviso / Taliansko), OROSZOVÁ Sabína (UNI Győr / Maďarsko), PRAŽENICOVÁ Miroslava (MBK Ružomberok), REMENÁROVÁ Veronika (Herner TC / Nemecko), RODÁKOVÁ Ema (Young Angels Košice), RUSIŇÁKOVÁ Dominika (Piešťanské Čajky).

Realizačný tím:

SUJA Juraj (hlavný tréner) JANKOVIČ Peter (asistent trénera), MICHALÍK Miloslav (asistent trénera), HORKÝ Tomáš (manažér), MESZÁROŠ Ján (lekár), BUJŇÁK Michael (fyzioterapeut),  ŠERFŐZŐOVÁ Erika, VLKOVIČ Marián (maséri).

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína