Hoteláci privítali veľvyslankyňu, podieľali sa i na návšteve pápeža

Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera v Piešťanoch navštívila veľvyslankyňa Albánskej republiky, Enkeleda Merkuri. Počas prehliadky priestorov školy veľvyslankyňu zaujala bylinková záhrada, obnovené priestory školy, ale aj učebne na odbornú prípravu.

Počas návštevy pápeža hoteláci zabezpečovali servis pre novinárov. (Autor: hastropy.sk)

Enkeleda Merkuri obdivovala množstvo ocenení, ktoré študenti získali v rôznych súťažiach na Slovensku, v Česku i v zahraničí. Študent Vladko Hrdý z 5. D jej ukázal, ako pripraviť tureckú kávu v džezve. Matteo Enev zo 4. B predviedol čínsky čajový rituál aj japonskú prípravu čaju Matcha. Dievčatá z 5. B Viktória Krajmerová a Michaela Šišmičová predviedli zručnosti pri flambovaní ovocia. Študenti prvého a druhého ročníka pod vedením profesoriek prípravy jedál a technológií ukázali prácu v nových kuchynkách a prípravu jedla, ale aj hybridnú formu vyučovania na škole.

Jej Excelencia po prehliadke školy a jednotlivých zručností študentov navrhla vedeniu hotelovej akadémie možnú spoluprácu s albánskymi školami zameranými na gastronómiu a hotelierstvo.

Hoteláci nelenili ani v predchádzajúcich týždňoch. Spolupracovali na niekoľkých podujatiach, pričom asi najvýznamnejším bola návšteva pápeža Františka na Slovensku. Počas návštevy Svätého Otca v Šaštíne pripravovali servis pre novinárov z celého sveta.

76 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. septembra 2023
Meniny má Cyprián, zajtra Václav