Hoteláci privítali veľvyslankyňu, podieľali sa i na návšteve pápeža

Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera v Piešťanoch navštívila veľvyslankyňa Albánskej republiky, Enkeleda Merkuri. Počas prehliadky priestorov školy veľvyslankyňu zaujala bylinková záhrada, obnovené priestory školy, ale aj učebne na odbornú prípravu.

Počas návštevy pápeža hoteláci zabezpečovali servis pre novinárov. (Autor: hastropy.sk)

Enkeleda Merkuri obdivovala množstvo ocenení, ktoré študenti získali v rôznych súťažiach na Slovensku, v Česku i v zahraničí. Študent Vladko Hrdý z 5. D jej ukázal, ako pripraviť tureckú kávu v džezve. Matteo Enev zo 4. B predviedol čínsky čajový rituál aj japonskú prípravu čaju Matcha. Dievčatá z 5. B Viktória Krajmerová a Michaela Šišmičová predviedli zručnosti pri flambovaní ovocia. Študenti prvého a druhého ročníka pod vedením profesoriek prípravy jedál a technológií ukázali prácu v nových kuchynkách a prípravu jedla, ale aj hybridnú formu vyučovania na škole.

Jej Excelencia po prehliadke školy a jednotlivých zručností študentov navrhla vedeniu hotelovej akadémie možnú spoluprácu s albánskymi školami zameranými na gastronómiu a hotelierstvo.

Hoteláci nelenili ani v predchádzajúcich týždňoch. Spolupracovali na niekoľkých podujatiach, pričom asi najvýznamnejším bola návšteva pápeža Františka na Slovensku. Počas návštevy Svätého Otca v Šaštíne pripravovali servis pre novinárov z celého sveta.

0 Shares

Najnovšie správy

Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav