Rekonštrukcia cesty na Havran postupuje, tvoria sa však kolóny

Koncom minulého týždňa sa cestári rekonštruujúci cestu na Havran presunuli nižšie do obce Banka, kde začali s asfaltovaním oboch smerov. Doprava bola v tom čase vedená vždy v jednom jazdnom pruhu a tvorili sa rozsiahle kolóny.

Do konca roka by rekonštrukcia mala byť hotová a kolóny minulosťou. (Autor: FB Obec Banka)

Vo štvrtok 14. októbra, keď cestári asfaltovali pruh z Piešťan na Topoľčany, siahali kolóny áut až po Krajinský most. Obdobná situácia nastala aj o deň neskôr. Cestu budú rekonštruovať až po križovatku s Bananskou ulicou, ktorá vedie do Moravian nad Váhom, takže vodiči sa so zdržaním v úseku ešte určite stretnú. Ide však o poslednú fázu rekonštrukcie.

Prípravné práce na 4,4 kilometra dlhom úseku sa začali vo februári, pričom prejazd vozidiel je od toho času vo vybraných úsekoch zabezpečovaný striedavo v jednom jazdnom pruhu za použitia prenosného semaforu. Komplexná oprava trvá mesiace, pretože, ako uvádza Trnavský samosprávny kraj, ktorý cestu spravuje a momentálne vďaka eurofondom opravuje, vybudovaných bude v rámci rekonštrukcie deväť gabiónových múrov a dva mikropilótové železobetónové prahy na zaistenie stability násypov cesty a svahov. Konštrukcia múru pozostáva z drôtovo-kamenných košov, ktoré majú byť po novom do zemného telesa kotvené tuhou geomrežou.

Projekt je financovaný z európskych zdrojov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Zmluva počíta so stavebnými prácami v dĺžke maximálne 12 mesiacov, avšak Obec Banka v uplynulých dňoch informovala, že práce by mali byť ukončené do konca tohto roka. Cena rekonštrukcie je 2,2 milióna eur. 

63 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 28. septembra 2023
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela