Vrbové má sezónu dobre rozbehnutú

Jesenná časť nižších a regionálnych futbalových súťaží sa pomaly blíži ku koncu a do zimnej prestávky už zostáva len pár kôl. Jeden z vrcholov prvej polovice sezóny priniesol z hľadiska nášho regiónu uplynulý víkend.

(Autor: FB MFK Vrbové )

V štvrtej lige severozápad sa hralo derby MFK Vrbové – PFK Piešťany, súboj dvoch miest v okrese Piešťany. Futbalisti Vrbového natiahli svoju šnúru bez prehry na šesť zápasov a v domácom prostredí porazili Piešťancov 3:1. O víťazovi bolo rozhodnuté v podstate po prvom polčase, ktorý Vrbovčania vyhrali 3:0.

Som príjemne prekvapený, v akej forme hrajú zverenci trénera Petra Majerníka. Jesenná časť im zatiaľ vychádza veľmi dobre a v tabuľke im patrí piata priečka práve pred Piešťanmi.

Vrbovčania zaujali verejnosť neštandardným počinom aj nedávno v zápase na pôde Nafty Gbely. Bežal už nadstavený čas, hráči MFK však mali výhodu štandardnej situácie asi z polovice ihriska a poslali nakopnutú loptu do pokutového územia. Tam sa najlepšie zorientoval brankár Vrbového Matej Székely, ktorý opustil svoju bránku z vlastnej iniciatívy a hlavou vyrovnal na konečných 3:3.

Tradičný futbalový klub z mesta, odkiaľ pochádza legendárny Jozef Adamec, navyše v lete roku 2022 oslávi storočnicu, to je pre miestnych hráčov v aktuálnej sezóne zaiste veľkou motiváciou, aby ju zakončili pekným umiestnením. Hoci je do konca súťažného ročníka ešte ďaleko, majú ho rozbehnutý veľmi dobre. Hlavne, aby sa dohral v štandardnom režime a nestopli ho problémy s covidom, to zaiste nikto nechce. 

Keď už sme pri oslavách storočnice, k tejto príležitosti podľa našich informácií vzniká publikácia od autora Štefana Gregoričku, bývalého redaktora Piešťanského týždňa.

112 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora