Ľadové medvede z Vrbového otvorili sezónu

Otužovanie je v posledných rokoch veľmi obľúbenou zimnou aktivitou, posilňuje imunitný systém či pomáha pri regenerácii. Sezóna sa však pre milovníkov studených vôd začína s príchodom jesene, a tak i Ľadové medvede Vrbové oficiálne odštartovali tohtoročné kúpanie v chladnej vode.

Vrbovskí otužilci oficiálne otvorili sezónu na Čerenci. (Autor: Ľadové medvede Vrbové)

To, čo je pre niekoho impulzom, aby vytiahol zo zadných častí skríň svetre a zimné bundy, je pre otužilcov dôvod na radosť. „Aj keď to tak nevyzerá, počasie je stále fajn. Voda má 14 stupňov Celzia a aj slnko vie ešte povedať svoje,“ uviedol Miroslav Novota, predseda združenia Ľadové medvede Vrbové. Otužilci podľa neho po lete čakajú na deň, keď im skončí „otužilecký pôst“. A vrbovské medvede sa dočkali v nedeľu 3. októbra. „Stretli sme sa na priehrade Čerenec a oficiálne otvorili sezónu 2021/2022,“ priblížil predseda.

Práve tento čas je podľa neho vhodný pre začiatočníkov, ktorí s otužovaním začínajú. „Pre telo to nie je až taký šok a pre toho, kto to chce vyskúšať, je to teraz ideálne. My, Ľadové medvede Vrbové, sa schádzame pravidelne každú nedeľu o deviatej hodine na priehrade Čerenec. Tam sa otužujeme a zlepšujeme svoju telesnú vitalitu,“ doplnil Novota s tým, že vítaní sú aj noví záujemcovia, ktorí môžu združenie kontaktovať prostredníctvom Facebooku. A ako dodal, onedlho prídu chladnejšie dni, keď bude mať voda päť stupňov nad nulou a otužilci si budú môcť dopriať parádny ľadový kúpeľ.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav