Počas Svetového dňa bez áut cestovalo prímestskými autobusmi zadarmo viac ako 50-tisíc ľudí

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 15. októbra 2021, 12:40

Trnavská župa motivuje obyvateľov, aby presadli z áut do ekologickejších autobusov, rôznymi spôsobmi. Seniori nad 70 rokov cestujú bezplatne, 62 roční a starší majú nárok na 25-percentnú zľavu. Rodiny s deťmi môžu počas víkendov cestovať za jedno euro.

(Autor: FB TT samosprávny kraj )

Počas Svetového dňa bez áut, ktorý pripadá na 22. september, využilo v Trnavskom samosprávnom kraji možnosť cestovať zadarmo prímestskými autobusmi viac ako 50-tisíc ľudí. Bezplatne mohli cestovať linkami všetkých troch zmluvných dopravcov župy. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

„Sami si vyskúšali, že verejná doprava je reálnou alternatívou tej individuálnej, často šetrí čas aj peniaze. V tejto dobe je významný aj ekologický rozmer hromadného cestovania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Svetovým dňom bez áut vyvrcholil Európsky týždeň mobility, do ktorého sa Trnavský samosprávny kraj každý rok aktívne zapája.

Do kampane za zvýšenie povedomia o udržateľnej mobilite sa druhýkrát zapojili aj župné kultúrne inštitúcie. Držitelia cestovných lístkov z prímestskej autobusovej dopravy, ktoré si kúpili počas Európskeho týždňa mobility, môžu až do konca októbra bezplatne navštíviť múzeá či galérie.

Trnavská župa motivuje obyvateľov, aby presadli z áut do ekologickejších autobusov rôznymi spôsobmi. Seniori nad 70 rokov cestujú bezplatne, 62-roční a starší majú nárok na 25-percentnú zľavu. Rodiny s deťmi môžu počas víkendov cestovať za jedno euro.

Zdroj: SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína