Dve zlaté trofeje pre Elu Bieleschovú

  • Piešťany / Šport
  • 15. októbra 2021, 16:30

V trenčianskej M-Šport hale sa v dňoch 1.-3. októbra konal medzinárodný turnaj Slovak Youth U13 v kategórii mladších žiakov do trinásť rokov v bedmintone. Ela Bieleschová, navštevujúca bedmintonový krúžok v Centre voľného času Ahoj Piešťany a klub Bedminton Piešťany, momentálne prvá hráčka slovenského rebríčka dievčat do 13 rokov, si vybojovala dve zlaté trofeje.

Medzinárodný turnaj mladších žiakov do trinásť rokov v bedmintone sa konal v dňoch 1.-3. októbra v Trenčíne. (Autor: archív CVČ Ahoj)

Bedminton Piešťany v úzkej spolupráci s CVČ Ahoj vedie mládež už šiesty rok k láske k tomuto športu – extrémne náročnému na rýchlosť a výbušnosť.

Na turnaji sa stretli hráči z Čiech, Maďarska, Poľska, Anglicka a Slovenska. Ela Bieleschová si už v prvom piatkovom stretnutí poradila s maďarskou dvojkou a neskôr aj s dvomi domácimi hráčkami. V sobotu na ceste pavúkom ju neprekvapila piata najlepšia Češka ani poľská jednotka kategórie U13 a postúpila do úspešného nedeľného finále proti domácej hráčke z Košíc.

Medzitým sa rozbehla aj súťaž vo štvorhre, kde si s prešovskou spoluhráčkou zaslúžene vybojovali prvenstvo po troch výhrach nad Slovenkami vo štvrťfinále a finále a Poľkami v semifinále.

Miroslav Petráš

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína