Dve zlaté trofeje pre Elu Bieleschovú

  • Piešťany / Šport
  • 15. októbra 2021, 16:30

V trenčianskej M-Šport hale sa v dňoch 1.-3. októbra konal medzinárodný turnaj Slovak Youth U13 v kategórii mladších žiakov do trinásť rokov v bedmintone. Ela Bieleschová, navštevujúca bedmintonový krúžok v Centre voľného času Ahoj Piešťany a klub Bedminton Piešťany, momentálne prvá hráčka slovenského rebríčka dievčat do 13 rokov, si vybojovala dve zlaté trofeje.

Medzinárodný turnaj mladších žiakov do trinásť rokov v bedmintone sa konal v dňoch 1.-3. októbra v Trenčíne. (Autor: archív CVČ Ahoj)

Bedminton Piešťany v úzkej spolupráci s CVČ Ahoj vedie mládež už šiesty rok k láske k tomuto športu – extrémne náročnému na rýchlosť a výbušnosť.

Na turnaji sa stretli hráči z Čiech, Maďarska, Poľska, Anglicka a Slovenska. Ela Bieleschová si už v prvom piatkovom stretnutí poradila s maďarskou dvojkou a neskôr aj s dvomi domácimi hráčkami. V sobotu na ceste pavúkom ju neprekvapila piata najlepšia Češka ani poľská jednotka kategórie U13 a postúpila do úspešného nedeľného finále proti domácej hráčke z Košíc.

Medzitým sa rozbehla aj súťaž vo štvorhre, kde si s prešovskou spoluhráčkou zaslúžene vybojovali prvenstvo po troch výhrach nad Slovenkami vo štvrťfinále a finále a Poľkami v semifinále.

Miroslav Petráš

25 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 16. januára. Meniny má Kristína. Narodeniny oslavuje piešťanská plavkyňa Martina Moravcová.
  • 16.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanca Michala Vercholu poznajú mnohí ako dlhoročného poštára a trénera piešťanských futbalistov. Dnes pracuje v Službách mesta Piešťany a kdesi…
  • 17.01.2022, 00:01
  • Rozhovory / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Šport
pondelok, 17. januára 2022
Meniny má Nataša, zajtra Bohdana