Tvrdý zápas v napätej atmosfére, Čajky zdolali Šamorín o 30 bodov

V 4. kole Niké Extraligy Žien si Piešťanské Čajky pripísali na svoje konto ďalšie víťazstvo. Basketbalistky z kúpeľného mesta s prehľadom vyhrali v Šamoríne 69:39. Ďalší duel najvyššej ženskej súťaže čaká Piešťanky už v sobotu, keď v Diplomat aréne privítajú BK Slovan Bratislava.

Basketbalistky z kúpeľného mesta s prehľadom vyhrali v Šamoríne 69:39. © ŠBK Šamorín

Čajky v Šamoríne dokazovali kvalitu už od začiatku duelu, ŠBK prvý krát bodovalo za stavu 0:10 v 6. minúte a polčas skončil výrazne pre Piešťany (13:31). Po veľkej prestávke domáce pridali a tretia štvrtina mala vyrovnanejší priebeh, no len z jej začiatku a podobne sa vyvíjala aj tá posledná. Piešťany sa v každom prípade s prehľadom dopracovali k výhre 69:39, neovplyvnilo ich ani vylúčenie trénera Petra Jankoviča za dve technické chyby, ktorý musel opustiť lavičku.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 39:69 (13:31)

ŠBK Šamorín: Marcová 10, Šípková 7, Sujová 5, Lelkes Barbara 2, Bábiková 0 (Lelkes Júlia 8, Vaigl 5, Soóky 2, Slama a Takács po 0), tréner: Albert Diósi.

Piešťanské Čajky: Tadič 15, Rusiňáková 9, Martišková 8, Hašková 6, Boothe 4 (Pirttinen 10, Kozáková 9 /8 doskokov/, Želnyté 6, Dovčíková 2, Vandlíková a Kraislová po 0) tréner: Peter Jankovič.

TH:
 10/15 – 15/23. Trojky: 1/11 – 4/20. Fauly: 20 – 21. Štvrtiny: 7:16, 6:15, 12:19, 14:19. Rozhodovali: Izák, Turčin, Gacík.

Laura Želnyté: „Aj napriek tomu, že sme viedli vysoko od začiatku zápasu, bol to pre nás veľmi náročný zápas. Niekedy sme sa nedokázali popasovať so šamorínskou agresívnou obranou, pripísali sa k tomu emócie. Určite musíme zlepšiť do budúceho zápasu naše prevedenie v obrane, hlavné čo sa týka obranných doskokov.“

Tomáš Kačmarik, asistent trénera: „Bol to veľmi tvrdý zápas, ktorý sa hral v napätej atmosfére. My sme sa s ním nevysporiadali úplne podľa našich predstáv. Super na nás urobil priveľa útočných doskokov a my sme mali veľa strát. Vyhrali sme o 30 bodov za čo dievčatám gratulujem, ale musíme sa zavrieť do telocvične a veľa pracovať.“