Hasiči z Banky likvidovali osie hniezdo

  • Spravodajstvo / Región
  • 14. októbra 2021, 00:01

Na dobrovoľných hasičov obce Banka sa v piatok 8. októbra popoludní obrátil starší obyvateľ Športovej ulice. V garáži ho napadli osy.

Obyvateľa Športovej ulice napadli osy v garáži, hasiči ich hniezdo zlikvidovali. (Autor: DHZO Banka)

Štyria členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Banka spolu s veliteľom dorazili na miesto s vozidlom Avia A31 krátko po 17. hodine. Traja hasiči si obliekli odev proti bodavému hmyzu. Najnovší člen zboru je zhodou okolností včelárom, a tak bol predpoklad, že zásah bude odborný a hlavne bezpečný.

Po prvotnom prieskume hasiči osy pokropili vodou, čím im sťažili lietanie. Po vytvorení priestoru na manipuláciu vypáčili viacero stropných sololitových dosiek, aby sa dostali k hniezdu s rozmermi približne 60×60 centimetrov. Osy utlmili prípravkom v spreji. Hniezdo postupne rozobrali a jeho časti pozametali.

Majiteľ, ktorý utrpel šesť bodnutí najmä do oblasti tváre, nevyžadoval lekárske ošetrenie. Po hodinovej práci sa družstvo hasičov vrátilo na základňu bez ujmy na zdraví.

Viktor Vrábel

38 Shares

Najnovšie správy

So slzami v očiach a piesňou na perách sme sa v sobotu 21. septembra rozlúčili s Antóniou Mitošinkovou z Krakovian.
  • 23.10.2021, 09:49
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Stredisko verejnej zelene Služieb mesta Piešťany skrášľuje mesto aj počas jesene. Nejde len o orezy stromov a kríkov či kosenie…
  • 23.10.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. októbra 2021
Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava