Kolkári Rakovíc na MS

  • Šport / Kolky
  • 13. októbra 2021, 00:01

V slovinských mestách Kamnik a Kranj sa v auguste uskutočnili majstrovstvá sveta v kolkoch v kategóriách U18 a U23. V slovenskej výprave, ktorá priniesla množstvo cenných kovov, nechýbali ani mladí kolkári z TJ Rakovice.

Úspešní kolkári TJ Rakovice Šimon Magala a Lukáš Nesteš. (Autor: Ladislav Duračka)

V slovenskom drese sa predstavili v ženskej kategórii Alexandra Duračková, Natália Šintálová a Patrícia Vargová. V súťaži družstiev skončili na siedmom mieste. V mužskej časti nastúpili Lukáš Nesteš a Šimon Magala, v kategórii družstiev skončili na šiestej priečke. Nesteš spolu s Poliakovou získali po výborných výkonoch a hladkou cestou turnajovým pavúkom zlaté medaily a titul majstrov sveta v disciplíne Tandem-mix U18.

V disciplíne šprint U23 chlapcov sa podaril husársky kúsok najmladšiemu z výpravy Šimonovi Magalovi. Svoju spanilú jazdu turnajom ukončil až v semifinále proti neskoršiemu majstrovi sveta a získal bronzovú medailu.

Rakovičanom sa dlhodobá práca s mládežou vypláca a už prináša svoje ovocie, mali najpočetnejšie zastúpenie na majstrovstvách sveta v histórii kolkárskeho oddielu.

Ladislav Duračka

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil