Kolkári Rakovíc na MS

  • Šport / Kolky
  • 13. októbra 2021, 00:01

V slovinských mestách Kamnik a Kranj sa v auguste uskutočnili majstrovstvá sveta v kolkoch v kategóriách U18 a U23. V slovenskej výprave, ktorá priniesla množstvo cenných kovov, nechýbali ani mladí kolkári z TJ Rakovice.

Úspešní kolkári TJ Rakovice Šimon Magala a Lukáš Nesteš. (Autor: Ladislav Duračka)

V slovenskom drese sa predstavili v ženskej kategórii Alexandra Duračková, Natália Šintálová a Patrícia Vargová. V súťaži družstiev skončili na siedmom mieste. V mužskej časti nastúpili Lukáš Nesteš a Šimon Magala, v kategórii družstiev skončili na šiestej priečke. Nesteš spolu s Poliakovou získali po výborných výkonoch a hladkou cestou turnajovým pavúkom zlaté medaily a titul majstrov sveta v disciplíne Tandem-mix U18.

V disciplíne šprint U23 chlapcov sa podaril husársky kúsok najmladšiemu z výpravy Šimonovi Magalovi. Svoju spanilú jazdu turnajom ukončil až v semifinále proti neskoršiemu majstrovi sveta a získal bronzovú medailu.

Rakovičanom sa dlhodobá práca s mládežou vypláca a už prináša svoje ovocie, mali najpočetnejšie zastúpenie na majstrovstvách sveta v histórii kolkárskeho oddielu.

Ladislav Duračka

308 Shares

Najnovšie správy

So slzami v očiach a piesňou na perách sme sa v sobotu 21. septembra rozlúčili s Antóniou Mitošinkovou z Krakovian.
  • 23.10.2021, 09:49
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Stredisko verejnej zelene Služieb mesta Piešťany skrášľuje mesto aj počas jesene. Nejde len o orezy stromov a kríkov či kosenie…
  • 23.10.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. októbra 2021
Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava