Požiar rodinného domu v Chtelnici aj opilec zaseknutý vo výťahu

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 12. októbra 2021, 00:01

V Chtelnici sa v pondelok 11. októbra nadránom rozhorela strecha rodinného domu. Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Piešťan, ale i dobrovoľní hasiči z Chtelnice a Veľkých Kostolian.

Požiar strechy vznikol zrejme od komína. (Autor: OR HaZZ Piešťany)

Podľa prvotných informácií od zasahujúcich hasičov požiar spôsobil zrejme komín. Z neho sa oheň rozšíril na celú strechu. Včasným zásahom sa podarilo zabrániť preneseniu požiaru na okolité domy. I keď škoda na rodinnom dome je rozsiahla, našťastie, nikomu sa nič nestalo. Po uhasení horiacej strechy hasiči prekontrolovali zhorenisko termokamerou a situáciu na mieste ešte ostali monitorovať dobrovoľní hasiči.

Piešťanskí profesionáli absolvovali v minulom týždni aj technické zásahy. V sobotu 9. októbra nadránom na Rekreačnej ulici v Piešťanoch vyťahovali zo zaseknutého výťahu opilca, ktorý tam zaspal. Po núdzovom otvorení výťahu ho hasiči odovzdali na rúk manželke, ktorá ho už postrádala. Zobrala ho domov vyspať sa z opice v posteli namiesto vo výťahu.

Technický zásah absolvovali hasiči aj vo štvrtok 7. októbra v bytovke na Mudroňovej ulici. Prasknuté vodovodné potrubie zapĺňalo výťahovú šachtu. Hasiči vodu odstavili a zaplavenú šachtu odčerpali ponorným čerpadlom.

46 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora