Piešťanskí plavci potvrdili svoje kvality

  • Plávanie / Šport
  • 12. októbra 2021, 18:18

V šamorínskom športovom rezorte X-Bionic Sphere sa počas víkendu 2. a 3. októbra konali plavecké preteky SPF Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov. Pretekári a tréneri sa ich mohli zúčastniť v režime „OTP“. Plávalo sa v 25-metrovom krytom bazéne a o celkové poradie súťažili plavci z 27 slovenských klubov. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa darilo a po bojovných vystúpeniach obsadili v celkovom hodnotení medzi družstvami druhú priečku za tímom XBS Swimming.

Výprava plavcov ŠPK Kúpele Piešťany na pretekoch v Šamoríne. (Autor: Radoslav Suchánek)

O najväčší počet bodov v prospech družstva sa zaslúžili reprezentanti Filip Lányi a Olívia Ana Šprláková-Zmorová, ale aj Lea Chromiaková, Lukáš Kunic, Gabriel Ilončiak, Rebeka Buková a Jakub Jánsky. Svojimi individuálnymi úspechmi im vytvárali istotu tímovej spolupatričnosti a zastupiteľnosti Patrik Tapušík, Katarína Lopatková, Natália Ertlová, Oliver Švec a Mário Stanček.

Vzájomná podpora celého tímu napokon vyústila v poslednom poldni do striebornej radosti po tuhom boji s tretím ŠKP Košice. Súťaž družstiev prináša v prípade plavcov nezameniteľnú pridanú hodnotu pekného osobného výkonu do spoločného úspechu družstva.

Žiaci, ktorých výkony sa do celkového hodnotenia družstiev nezapočítavali, si svoj úspech užili v podobe umiestnení na stupňoch víťazov či osobných zlepšení. V zostave Michaela Mosná, Marko Šprlák-Zmora, Tomáš Filus, Alexander Zurek, Viktória Schedlingová a Patrícia Holíková vybojovali šesť cenných kovov. Spolu plavci Kúpeľov obsadili 39 pódiových umiestnení. Šprláková-Zmorová a Lányi boli vyhodnotení ako najúspešnejší jednotlivci podujatia v kategórii starších juniorov.

Úspechy a záujem mládeže o plávanie v našom meste a okolí dávajú istotu tvrdeniu, že Piešťany sú stále plaveckým mestom a jednou z bášt plávania na Slovensku. Tradícia trvá už viac ako deväť desaťročí. Dožijú sa plavci a ostatné vodné športy niekedy aj slušných podmienok na prípravu? Prajeme im to už veľmi dlho.

Radoslav Sucháne

51 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 30. mája. Tento deň je Medzinárodný deň sklerózy multiplex. Meniny má Ferdinand.
  • 29.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand