Masters plavci po dlhej dobe opäť na pretekoch

Po dlhých dvoch rokoch bez pretekov sa veteránski plavci zo 73 klubov z Rakúska, Nemecka, Českej republiky a Slovenska stretli prvý októbrový víkend na 33. medzinárodných Majstrovstvách Rakúska v plávaní masters v Innsbrucku.

Piešťanskí plaveckí veteráni na pretekoch v Innsbrucku. © archív A. Kičinovej

Nováčik medzi piešťanskými masters plavcami Martin Bábsky si spomenul na svoje mládežnícke úspechy a hoci bol vo svojej vekovej kategórii najstarší, zvíťazil na 400 m voľný spôsob a 50 m voľný spôsob. Na 100 m voľný spôsob obsadil druhé miesto a významným dielom ako finišman prispel k umiestneniu štafety.

Miroslava Samuhelová je tiež debutantom v piešťanskom masters tíme. Odvážne sa pustila do náročnej trate 400 m voľný spôsob a bojovala aj v dvoch prsiarskych disciplínach na 50 a 100 m. Pri všetkých svojich štartoch sa umiestnila na  bronzovej priečke, čo ju isto namotivovalo do ďalšej náročnej prípravy.

Pavol Škodný si na úvod sezóny zvolil náročnú kombináciu individuálnych štartov. Na 100 m znak získal striebro, v ťažkej trati 400 m polohové preteky zvíťazil a druhé miesta obsadil na 50 m znak a 100 m polohové preteky. Výkony na úrovni osobných rekordov svedčia o kvalitnej príprave.

Anna Kičinová po rozpačitom úvode roka poznamenanom chorobou začína chytať dych a vo svojich tradičných disciplínach 50 a 100 m motýlik zvíťazila v nových slovenských rekordoch masters, na 50 m prsia jej patrilo tretie miesto a na 100 m prsia brala v slovenskom rekorde masters striebro.

Piešťanci sa predstavili aj v štafete 4×50 m voľný spôsob mix v zložení Škodný, Kičinová, Samuhelová, Bábsky a vybojovali bronz v kategórii nad 199 rokov.