Pri požiari Vily Vodičky v centre mesta išlo o životy

Piešťanských hasičov privolali v piatok 1. októbra podvečer do centra mesta k Vile Vodička. Išlo o požiar v polyfunkčnom objekte s wellnessom, kaviarňou a penziónom. V budove sa nachádzali aj dve osoby, ktoré pre silne zadymený priestor nemohli z objektu uniknúť.

Hasiči zasahovali pri požiari Vily Vodička na Námestí slobody. (Autor: Juraj Sedlák)

K Vile Vodička s prístupovou cestou z Námestia slobody museli hasiči natiahnuť hadice, nakoľko sa hasičské auto do tesnej blízkosti nedostalo. Tri poschodia boli silne zadymené, majiteľovi sa s ručnými hasiacimi prístrojmi oheň nedarilo uhasiť. Hasiči vošli do objektu za pomoci autonómnych dýchacích prístrojov a požiarom uväznené osoby z neho bez zranení vyviedli.

Na uhasenie požiaru Vily Vodička bolo použitých tisíc litrov vody z pristavenej cisterny. Na odvetranie objektu použili hasiči pretlakovú ventiláciu. Presnú príčinu požiaru zisťuje polícia.

87 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor