Pri požiari Vily Vodičky v centre mesta išlo o životy

Piešťanských hasičov privolali v piatok 1. októbra podvečer do centra mesta k Vile Vodička. Išlo o požiar v polyfunkčnom objekte s wellnessom, kaviarňou a penziónom. V budove sa nachádzali aj dve osoby, ktoré pre silne zadymený priestor nemohli z objektu uniknúť.

Hasiči zasahovali v piatok pri požiari Vily Vodička na Námestí slobody. (Autor: Juraj Sedlák)

K Vile Vodička s prístupovou cestou z Námestia slobody museli hasiči natiahnuť hadice, nakoľko sa hasičské auto do tesnej blízkosti nedostalo. Tri poschodia boli silne zadymené, majiteľovi sa s ručnými hasiacimi prístrojmi oheň nedarilo uhasiť. Hasiči vošli do objektu za pomoci autonómnych dýchacích prístrojov a požiarom uväznené osoby z neho bez zranení vyviedli.

Na uhasenie požiaru Vily Vodička bolo použitých tisíc litrov vody z pristavenej cisterny. Na odvetranie objektu použili hasiči pretlakovú ventiláciu. Presnú príčinu požiaru zisťuje polícia.

94 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora