Charitatívnym bazárom pomôžu znevýhodnenému chlapčekovi

Po dlhšej pauze spôsobenej pandemickou situáciou Medzinárodný klub žien v Piešťanoch (PIWC) opäť pripravil obľúbený, už 15. charitatívny Knižný bazár. Milovníci literatúry prinášali prečítané či nepotrebné knihy, ktoré si iní mohli zakúpiť za symbolickú sumu. Celý výťažok z predaja bude odovzdaný zdravotne znevýhodnenému chlapcovi.

Literatúru si do Elektrárne Piešťany prišli povyberať aj študenti gymnázia. (Autor: am)

Ľudia dva dni prinášali zachované, no pre nich už nepotrebné monografie, slovníky, časopisy, videokazety, aby v piatok 24. septembra mohli ženy z PIWC privítať návštevníkov v priestoroch Elektrárne Piešťany. Prichádzali nadšenci literatúry, priaznivci klubu žien, ale aj dve triedy študentov Gymnázia Pierra de Coubertina. Každý si vybral to svoje, či už išlo o beletriu, cudzojazyčnú literatúru, slovníky, učebnice, náboženské knihy, motivačné alebo iné.

Ako nám prezradila predsedníčka PIWC Alžbeta Žofajová, pre nepriaznivú situáciu bazár kníh prekladali štyrikrát, až sa ho napokon podarilo zrealizovať: „Sme veľmi radi, že nás riaditeľka Elektrárne Piešťany podporovala a podarilo sa nám ho zorganizovať.“ Predsedníčka je vďačná aj za spoluprácu s celým kolektívom Elektrárne.

Spolupráca PIWC však funguje aj s Artou, z ktorej jej zakladateľka Dominika Rusnáková pre klub žien tvorila plagát, dámy naopak rady navštevujú podujatia kultúrno-kreatívneho centra. Práve počas pandemickej doby sa snažili v rámci platných opatrení podporovať podujatia iných organizácií, ale spravili si aj svoj piknik bez účasti verejnosti. Snažia sa byť v stále v kontakte, no charitatívny bazár ich opäť priblížil i k ich podporovateľom a priaznivcom.

Vyzbierané peniaze počas bazára budú odovzdané rodine zdravotne znevýhodneného chlapčeka v nepriaznivej finančnej situácii.

35 Shares

Najnovšie správy

Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 4. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora