Bylinkárka radí: Machovka čerešňová lieči obličky

  • Bylinkárka radí
  • 4. októbra 2021, 00:03

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Náš seriál voľne nadväzuje na sériu článkov, ktoré sme už uverejnili v minulosti. Tentoraz vám Anna Kopáčová predstaví machovku čerešňovú.

(Autor: cs.wikipedia.org)

Machovka čerešňová (Physalis alkekengi) je trváca bylina s plazivým podzemkom, priamou hranatou byľou. Má dlhostopkaté vajcovité listy. Z pazúch v hornej časti stonky vyrastajú stopkaté biele kvietky. Plod je červená alebo oranžová bobuľa skrytá v peknom tmavooranžovom kalichu, ktorý vyzerá ako lampiónik. Kvitne v máji až auguste, plody dozrievajú v septembri až decembri.

Machovka čerešňová pochádza z Bolívie, Peru, Ekvádora a Južnej Afriky, kde ju volajú kapský egreš. Plody sa musia vybrať z mechúrikového obalu. V minulosti sa používali ako prostriedok proti nedostatku vitamínu C. Machovka vylučuje kyselinu močovú z tela, preto sa používa pri ochoreniach obličiek, močového mechúra, dne, reumatizme, pri rekonvalescencii, jarnej únave. Pri dne treba dodržiavať správnu životosprávu a vylúčiť alkohol, kávu, pečené mäso a údeniny.

Machovka rastie aj u nás, v záhradkách sa pestuje skôr ako okrasná dekoračná rastlina. Mám s ňou veľmi dobrú skúsenosť, keď som ju odporučila mojej blízkej osobe pri zúžených a upchaných žlčovodoch. Počas troch týždňov zjedla denne tri plody a ikterus kože bol preč.

Machovka si aj po usušení zachová farbu a krásne oranžové lampióniky. Na liečebné účely zbieram zrelé plody, ktoré vylúpnem z lampášika a v sušičke usuším. Plody zbieram od októbra do januára. Táto rastlina je celá jedovatá okrem zrelého plodu. Patrí medzi ľuľkovité rastliny ako paradajka a zemiak. S machovkou zaobchádzame pri liečení opatrne, neprekračujeme predpísané dávky. Obsahuje liečivé látky, ako sú veľké množstvo vitamínu C, organické farbivá, alkaloidy, triesloviny, cukry, horčinu fyzalín, organické kyseliny a iné látky prospešné nášmu zdraviu.

Čaj pri dne a na upchaté žlčovody

Potrebujeme: 1 PL usušených a podrvených plodov machovky čerešňovej, 1 PL púpavového koreňa, 1 PL prasličky, 1 l vody

Postup: Bylinky dobre spolu zmiešame. 1 PL tejto zmesi varíme vo vode asi tri minúty, precedíme a nalejeme do termosky. Počas dňa popíjame po dúškoch. Čajovú zmes užívame až do jej minutia. V rámci prevencie denne užijeme jednu až tri čerstvé bobule.

Anna Kopáčová

259 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 4. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora