Fotonávrat: Spanilá jazda kvetinových bicyklov

  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
  • 3. októbra 2021, 00:01

Vyvrcholením 28. ročníka medzinárodnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov Victoria Regia bola tentoraz spanilá jazda kvetmi vyzdobených bicyklov, ktorá nahradila tradičné ozdobené alegorické vozy a kvetinový sprievod.

Víťaz súťaže o najkrajší kvetinový bicykel Patrik Čellár s manželkou Angelikou. (Autor: Juraj Sedlák/supa)

Victoria Regia už tradične uzatvára letnú sezónu v Piešťanoch, tie sa aj tento rok odeli do kvetov v rôznorodých aranžmánoch. Jej súčasťou bol Visegrad Oasis Cup 2021, ktorý je platformou pre floristov z krajín Vyšehradskej štvorky. Ide o súťaž, kde si aranžéri z Česka, Slovenska, Poľska a Maďarska vymieňajú skúsenosti i pohľady na aktuálne trendy.

„Prostredníctvom tejto súťaže chceme predstaviť verejnosti rozdielne pohľady na floristické techniky a aranžovanie kvetov v krajinách V4. Ďalším cieľom je spolupráca a výmena skúseností, ale aj zlepšenie jazykových schopností študentov floristiky,“ uviedli organizátori.

Centrom medzinárodnej súťaže bolo Kultúrno-spoločenské centrum Fontána a hlavným organizátorom Stredná odborná škola záhradnícka Piešťany. Súťažiaci vytvárali svoje diela a prezentovali ich verejnosti vo foyeri kina Fontána a v prírodnom kine. Obdivovať ich práce mohli aj návštevníci nákupného centra Aupark.

Podujatie vyvrcholilo spanilou jazdou bicyklov z Piešťanského užitočného kolesa. Do sprievodu sa zapojilo aj niekoľko Piešťancov, ktorí si bicykle vyzdobili kvetmi z vlastných záhrad.

58 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora