Džezový koncert už túto nedeľu

Siedmi inštrumentalisti v klasickom obsadení, sprevádzaní speváčkou, predvedú v nedeľu 3. októbra o 19.00 h v Dome umenia Piešťany české a anglické džezové skladby. Pilsner Jazz Band predvedie skvelé aranžmány z minulého storočia.

Pilsner Jazz Band zahrá v nedeľu 3. októbra o 19.00 h v Dome umenia Piešťany. (Autor: FB Pilsner Jazz Band)

Tento osemčlenný plzenský orchester si za dvanásť rokov existencie vydobyl svoje miesto v oblasti českého swingu. Sústreďuje sa na „zlatú éru“ džezu, teda swing, ale pre pestrosť nechýba v repertoári dixieland, boogie-woogie, blues alebo štandardy latin-jazzu.

Formácia je pravidelne pozývaná na české i zahraničné festivaly, ale účinkuje aj na koncertoch, oslavách a pri ďalších príležitostiach. Práve vďaka širokému repertoáru si každý vyberie to svoje – od starých dixielandov neworleanských ulíc, cez hity newyorských tančiarní Glenna Millera alebo Duke Ellingtona až po skladby po desaťročia neprávom zabudnuté.

Na predstavení Pilsner Jazz Band sa budú môcť zúčastniť len osoby očkované, testované (72 h PCR/LAMP test alebo 48 h Ag test) alebo tie, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali nie viac než pred 180 dňami. Vstupenky v hodnote 12 eur si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia a na www.ticketportal.sk, prípadne si ich môžete rezervovať prostredníctvom www.navstevnik.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína