Na poštách menia otváracie hodiny

Slovenská pošta oznámila, že od 1. októbra sa na pošte Piešťany 5 a Piešťany 6 menia otváracie hodiny pre verejnosť. Dôvodom tejto úpravy je zmena organizácie práce.

Pošta 6 sa nachádza v obchodnom dome na Sídlisku A. Trajan. (Foto: Google Maps/logo SP)

Piešťanská Pošta 5 sa nachádza na Staničnej ulici. Doposiaľ bývala otvorená v pracovných dňoch okrem stredy do 17. hodiny, v stredu až do 18. hodiny. Po novom bude otvorené každý deň, teda od pondelka do piatku zhodne, a to od 8.00 do 17.00 h.

Pošta 6 je známa najmä obyvateľom Sídliska A. Trajan, pretože sa nachádza v tamojšom PT Univerzál. Klientom bola prístupná od 8.00 do 12.00 h, potom nasledovala hodinová obedná prestávka a po nej prevádzka v pracovných dňoch do 15.30 h, v stredu dokonca do 17.00 h. Od októbra bude i táto pošta otvorená zhodne s Poštou 5, a teda počas všetkých pracovných dní od 8.00 do 17.00 h.

Obe pošty sú počas víkendov zatvorené.

K zmenám vo fungovaní pobočiek Slovenskej pošty došlo už v lete. Po rokoch totiž zrušili poštu v Kruhovke, ktorej služby majú plne nahradiť práve spomínané pošty 5 a 6, prípadne „veľká“ pošta na Kukučínovej. „Obyvateľom mesta je k dispozícii aj BalíkoBOX (Adama Trajana 77, pri Kauflande), ktorý je dostupný 24 hodín a sedem dní v týždni,“ uvádzala pošta v oficiálnom vyhlásení.

Pošta 4, ktorá roky slúžila obyvateľom Floreátu a okolia Vážskej ulice, bola zrušená preto, že ju vyhodnotili ako neefektívnu. Pošta totiž na základe schválenej stratégie spoločnosti rieši optimalizáciu svojej siete. Rozhodnutie zrušiť pobočku v Kruhovke urobili potom, čo vykonali analýzu pozostávajúcu z ekonomických a legislatívnych aspektov. Výdaj nedoručených oznámených zásielok naďalej zabezpečuje hlavná pošta na Kukučínovej.

66 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2021, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od otvorenia spracovala piešťanská kompostáreň 3800 ton biologicky rozložiteľného odpadu a 525 ton dreva. Najväčším sklamaním jej pracovníkov je, čo…
  • 03.12.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. decembra 2021
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora