V Piešťanoch sa bude diskutovať o očkovaní. Účasť prisľúbil minister i miestni lekári

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 28. septembra 2021, 00:01

Vo štvrtok 30. septembra o 19.00 hodine sa v Piešťanoch uskutoční diskusia s názvom “Očkovať? Aká je cesta k životu bez obmedzení?“. Účasť na nej prisľúbil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, piešťanskí lekári Zuzana Nedelková a Ján Ranostaj, i Gabriela Urbanová vedúca oddelenia medzinárodných vzťahov a záležitostí s EÚ ministerstva zdravotníctva. Podujatie sa koná pod záštitou poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Lucie Drábikovej a Marcela Mihalika a taktiež predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča. Hostiť ho bude Elektrárňa Piešťany.

(Autor: red)

Celý svet bojuje už mesiace s vírusom spôsobujúcim ochorenie Covid-19. Rôzne krajiny volia rôzne stratégie, niektoré sú úspešnejšie iné menej. Od minulého roka žijeme stále s nejakými obmedzeniami a nemôžeme fungovať ako v minulosti, ak nám záleží na ochrane nášho zdravia i zdravia ľudí okolo nás. Ako cesta z tejto situácie sa javí očkovanie, niektorí ľudia ho však odmietajú. Aké sú riziká spojené s očkovaní a aké s prekonaním ochorenia Covid-19? Aká je situácia v nemocniciach a čo nás ešte čaká? Ktorou cestou sa vydať, aby sa život mohol čo najviac vrátiť do normálu, ako sme ho poznali pred rokom 2020?

O týchto, ale i ďalších témach, bude diskutovať na pôde Elektrárne Piešťany minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý má ako lekár špecializáciu na všeobecné lekárstvo. Zastával viacero významných pozícií, pričom okrem iného pôsobil ako hlavný lekár Ozbrojených síl SR. Spolu s ním príde z ministerstva zdravotníctva Gabriela Urbanová pôsobiaca na pozícii vedúcej oddelenia medzinárodných vzťahov a záležitostí s EÚ. Jednou z jej úloh bolo zabezpečenie nákupu vakcín pre Slovenskú republiku a riešenie zmlúv.

Pridajú sa k nim aj piešťanskí lekári Zuzana Nedelková a Ján Ranostaj. Zuzana Nedelková je všeobecnou lekárkou, ktorá prichádza do denného kontaktu s pacientmi a snaží sa od prvého momentu pomôcť i chorým s covidom tak, aby ho čo najľahšie prekonali a nekončili na nemocničných lôžkach. Ján Ranostaj je zástupcom primára chirurgického oddelenia Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch. S ochorením Covid-19 má aj on svoje skúsenosti a rovnako sa na vec môže pozrieť z pohľadu starostlivosti o pacientov s inými chorobami, ak sú nemocnice preťažené covidovými prípadmi.

Vzhľadom na zaradenie Piešťan ako oranžového okresu podľa Covid Automatu, sa podujatie uskutoční v režime Základ, s možnosťou naplnenia kapacity interiérových priestorov na maximálne 25 percent. Znamená to, že sa ho môže zúčastniť do 100 návštevníkov, bez potreby dokladovať zaočkovanie, prekonanie ochorenia Covid-19, alebo preukázať sa negatívnym testom. Je však potrebné, aby sa záujemcovia o účasť zaregistrovali vopred na emailovej adrese procivitatespp@gmail.com. Na túto adresu je možné rovnako poslať otázky, ktoré by ste radi smerovali hosťom diskusie.

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína