Časť premostenia má už novú podobu

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja od 9. augusta opravuje premostenie nad podchodom spájajúcim Vážsku a Nálepkovu ulicu v Piešťanoch. V týchto dňoch už začína dostávať novú podobu.

Nad podchodom vystavali nové zábradlie a zvodidlá. (Autor: am)

Viditeľné sú nové betónové časti, ale aj zábradlie. Aktuálne je chodcom umožnené prechádzať len popod jednu z troch stĺpmi akoby opticky rozdelených častí. Ostatné dve sú ohradené a využívajú ich majstri na prácu a uskladnenie techniky.

Problém s podchodom nastal v novembri minulého roka. Kus polámaného betónu dopadol na zem priamo uprostred podchodu, kadiaľ denne prechádzajú desiatky, ak nie stovky ľudí. Pracovníci krajskej správy a údržby v tom čase ohradili priestor páskou, aby nedošlo k ohrozeniu okoloidúcich. „V dôsledku presakujúcej vody nastala degradácia betónu na okraji mosta na ceste II/499 a došlo aj k odpadnutiu jednej jeho časti. V priebehu budúceho týždňa budú na mieste nainštalované drevené provizóriá,“ informovali o aktuálnom stave. Provizóriá skutočne postavili, pričom tie chránili chodcov pred ďalšími kusmi betónu až do začiatku rekonštrukcie, teda trištvrte roka. 

48 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 23. mája 2022
Meniny má Želmíra, zajtra Ela