Časť premostenia má už novú podobu

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja od 9. augusta opravuje premostenie nad podchodom spájajúcim Vážsku a Nálepkovu ulicu v Piešťanoch. V týchto dňoch už začína dostávať novú podobu.

Nad podchodom vystavali nové zábradlie a zvodidlá. (Autor: am)

Viditeľné sú nové betónové časti, ale aj zábradlie. Aktuálne je chodcom umožnené prechádzať len popod jednu z troch stĺpmi akoby opticky rozdelených častí. Ostatné dve sú ohradené a využívajú ich majstri na prácu a uskladnenie techniky.

Problém s podchodom nastal v novembri minulého roka. Kus polámaného betónu dopadol na zem priamo uprostred podchodu, kadiaľ denne prechádzajú desiatky, ak nie stovky ľudí. Pracovníci krajskej správy a údržby v tom čase ohradili priestor páskou, aby nedošlo k ohrozeniu okoloidúcich. „V dôsledku presakujúcej vody nastala degradácia betónu na okraji mosta na ceste II/499 a došlo aj k odpadnutiu jednej jeho časti. V priebehu budúceho týždňa budú na mieste nainštalované drevené provizóriá,“ informovali o aktuálnom stave. Provizóriá skutočne postavili, pričom tie chránili chodcov pred ďalšími kusmi betónu až do začiatku rekonštrukcie, teda trištvrte roka. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína