Šípkové: Vodič si chcel odpiť z vodky priamo pred policajtom

  • Piešťany / Región
  • 21. septembra 2021, 15:17

Policajt ho vyzval, aby sa podrobil policajnej kontrole. Už prvotný kontakt, keď stiahol okienko vodiča, naznačoval, že si vodič minimálne pred jazdou alebo počas nej niečoho upil.

Päťdesiatpäťročný muž nereagoval na slová policajta, siahol v aute do spolujazdcovej skrinky a počas kontroly, pred očami policajta sa chcel „dotankovať“ vodkou. Policajt ho vyzval, aby to nerobil, fľašku s vodkou odložil a podrobil sa dychovej skúške na alkohol. Tá v dychu potvrdila najskôr 1,16 mg/l alkoholu v dychu. Druhá skúška bola o niečo vyššia. Krátko pred obedom mu policajný alkotest nameral hodnotu 1,27 mg/l, čo je 2,65 promile.

Policajti mu na mieste vysvetlili, že sa dopustil prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, na mieste mu zdržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. To však muž nepochopil a stále sa dožadoval, že chce v jazde pokračovať ďalej. V jazde síce pokračoval, ale už s našou hliadkou, rovno do cely policajného zaistenia.

V súvislosti s jeho jazdou pod vplyvom alkoholu začal poverený policajt vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Muž zostáva naďalej v cele, až do rozhodnutia súdu o jeho vine a treste. Prípad riešime v tzv. super rýchlom konaní.  

KRPZ

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard