Víťazný návrat hádzanárov MHK Piešťany do 1. ligy

Pri návrate družstva mužov MHK Piešťany po dvoch rokoch do súťaží Slovenského zväzu hádzanej ich čakal húževnatý a skúsený súper z Pezinka. Piešťanci pod vedením novej trénerky Nory Csukaovej zvíťazili 31:25.

Po začiatočných „oťukávačkách“ si domáci v 10. minúte vytvorili dvojgólové vedenie 5:3. Toto si udržiavali až do záveru polčasu, keď sa hosťom umnou hrou a dlhým útočením podarilo vyrovnať v poslednej minúte na 12:12. Avšak posledné slovo mal sekundu pred koncom polčasu Matejovič a upravil na polčasových 13:12 pre domácich.

Druhý polčas začali lepšie hostia z Pezinka. Otočili skóre a v 36 min. viedli 15:16. Potom však domácich podržal viacerými dobrými zákrokmi brankár Drlička a paradoxne pri vylúčení Sedláčka Piešťany otočili stav zápasu v 39. min na 18:16. Následne Piešťany zlepšili obranu a gólmi z rýchlych protiútokov v čase od 44. do 50. minúty „zlomili“  hostí z Pezinka pri skóre 24:18. Tento náskok si domáci umnou hrou kontrolovali až do záveru zápasu.

Piešťanci sa počas celého zápasu snažili hrať rýchlu a oku lahodiacu hádzanú a o zápase rozhodla širšia a vyrovnaná lavička domácich. Vďaka umnej rotácii hráčov trénerka Csukaová udržovala hru vo vysokom tempe, ktorému hostia v druhej polovici zápasu neodolali. Muži MHK Piešťany sa takto víťazne vrátili do súťaží Slovenského zväzu hádzanej, niektorí hráči získali prvé víťazstvo v drese MHK a trénerka prvý ligový skalp súpera pri svojej premiére na lavičke seniorského družstva.

MHK Piešťany –  ŠKH Agrokarpaty Pezinok 31:25  /13:12/

Zostava MHK Piešťany: Matej Goga, Igor Matejovič 3, Róbert Sedláček 2, Martin Miženko 5, Denis Vlado 2, Tomáš Stano 4, Pavol Varačka 6, Adam Ochotnický, Jakub Soldán, Andrej Borek 6, Dušan Moravčík, Vladimír Salvata 3, Jozef Kapša, Viktor Pista, Michal Drlička. Trénerka: Nora Csukaová.

Mladší a starší žiaci sa takmer po roku vrátili do súťažného kolotoča a odohrali kvalitné zápasy s dobrými súpermi.