Čajky sa na kvalifikáciu Eurocupu naladili víťazstvom nad Sláviou Praha, s euroligovým USK prehrali

Piešťanské Čajky v poslednom prípravnom stretnutí pred začiatkom súťažnej sezóny zvíťazili v hlavnom meste Česka nad BLK Slávia Praha 66:48. Ešte predtým v piatok prehrali s euroligovým tímom ZVVZ USK Praha 39:73. Najbližšie už Čajky čaká stredajší zápas kvalifikácie Eurocupu proti francúzskemu tímu Flammes Carolo Basket. Čajky v príprave odohrali celkovo deväť zápasov s bilanciou šesť víťazstviev a tri prehry.

Súboj reprezentantiek Slovenska - Natália Martišková z Čajok proti najlepšej slovenskej basketbalistke Barbore Bálintovej hrajúcej za USK Praha. (Autor: Laco Duračka)

Piatok 17.9.2021

ZVVZ USK Praha – Piešťanské Čajky 73:39 (24:5, 44:11, 55:24)

ZVVZ USK Praha: Voráčková 20, Conde 18, Oblak 9, Stankovič 9, Hanušová 2 (Bálintová 3, Kovtum 2, Vyoralová 10, Merhautová). Trénerka: N. Hejková.

Piešťanské Čajky: Rusiňáková 10, Tadić 8, Boothe 5, Želnyté 5, Andělová 4 (Pirttinen 5, Martišková 2, Hašková). Tréner: P. Jankovič.

TH: 18/13 – 7/4. Trojky: 8 – 5. Fauly: 14 – 17. Štvrtiny: 24:5, 20:6, 11:13, 18:15.

Peter Jankovič, tréner Piešťanských Čajok: „Hrali sme proti jednému z najlepších klubov v Európe a kvalita sa ukázala na oboch stranách palubovky. Prvý polčas bol z našej strany príliš ustráchaný a s priveľkým rešpektom. Druhá polovica zápasu bola z našej strany o niečo lepšia, aj keď treba uznať, že súper už viedol vysokým rozdielom. Určite to však bola pre nás veľmi dobrá príprava pred stredajšou kvalifikáciou Eurocupu, aby sme videli kde sa hýbe top európsky basketbal.“