Oprava hate potrvá do konca októbra

V súčasnom období Slovenský vodohospodársky podnik, ako správca vodných tokov v Piešťanoch, opravuje Hať Drahovce, ktorá je súčasťou 11-kilometrového Kolokruhu Sĺňava. Kolokruh je tak v pracovných dňoch neprejazdný, avšak prejsť sa ním nedalo ani počas víkendu.

(Autor: am)

„Vzhľadom k prebiehajúcej generálnej oprave druhého haťového poľa na vodnej stavbe Drahovce dôjde k plánovanému obmedzeniu prejazdu počas pracovného týždňa, teda od 6. do 10. septembra, z dôvodu pieskovania kovových častí,“ upozornili vodohospodári na svojom Facebooku. Oprava sa napokon natiahla aj na víkend, keďže bolo pekné počasie. „Vzhľadom k priaznivému počasiu pokračujeme v prácach aj cez víkend. Za pochopenie ďakujeme a za zmarený prejazd sa ospravedlňujeme,“ doplnil Slovenský vodohospodársky podnik.

Oznamom, ktorý je osadený na bráne k hati, pritom vodohospodári upozorňujú, že cesta po hrádzi je uzavretá od 6. septembra do 29. októbra z dôvodu rekonštrukcie haťového poľa a s tým súvisiacej bezpečnosti.

Podľa režimu, na ktorý vodohospodári upozorňovali, má byť uzatvorená cez týždeň, ale cez víkend otvorená. Aktuálne informácie, prípadne zmeny však môže správca komunikovať aj dodatočne prostredníctvom svojej stránky na Facebooku Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik. 

5 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
  • 18.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
  • 19.09.2021, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je pondelok 20. septembra. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.
  • 19.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
  • 19.09.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
pondelok, 20. septembra 2021
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš