Čajky s Ostravou vyhrali, ale tréneri s výkonom spokojní neboli

Piešťanské Čajky sa v príprave na novú sezónu prvýkrát predstavili v domácom prostredí, keď v stredu privítali českého súpera SBŠ Ostrava. Čajky si pripísali druhé víťazstvo z prípravných zápasov, keď svoje súperky zdolali 75:62. S Ostravou si Čajky zmerajú sily aj vo štvrtok o 12:00 hod.

Piešťanské Čajky sa v príprave na novú sezónu prvýkrát predstavili v domácom prostredí, keď v stredu privítali českého súpera SBŠ Ostrava. (Autor: Laco Duračka)

Po vydarenej prvej štvrtine, ktorú Čajky vyhrali jednoznačne 38:9 prišlo poľavenie a piešťanské basketbalistky tento trend ďalej nedokázali udržať. Naopak dovolili súperkám doťahovať skóre, čo sa im podarilo na konečný rozdiel 13 bodov. Bodovo sa za Čajky najvýraznejšie presadila 23 bodová pivotka Sarah Boothe a 20 bodová Matea Tadić.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 75:62 (38:9. 47:27, 65:45)

Piešťanské Čajky: Boothe 23, Tadić 20, Andělová 11, Želnyté 10, Rusiňáková 4 (Dovčíková 5, Kraislová 2, Hašková, Gavláková). Tréner: P. Jankovič.

SBŠ Ostrava: Kubíčková 14, Svetlíková 10, Motyčáková 6, Vulovič 2, Tarkovičová (A. Kubíčková 7, Jovančevič 7, Káňová 5, Báčová 5, Szabó 3, Menšíková 3). Trénerka: I. Rašková.

TH: 23/21 – 10 – 8. Trojky: 2 – 8. Fauly: 19 – 23. Rozhodovali: Bara, Turčin, Margala. Štvrtiny: 38:9, 9:18, 18:18, 10:17.

Tomáš Kačmarik, asistent trénera: „Po prvej štvrtine, ktorú sme zvládli famózne v pomere 38:9 sme totálne prestali hrať náš basketbal v obrane aj v útoku. Uvedomujeme si, že nám chýba viacero hráčok do rotácie, ale to čo sme predviedli v troch štvrtinách je neprípustné. Predovšetkým mladé hráčky musia k zápasu začať pristupovať diametrálne odlišne a svoje minúty na ihrisku si zaslúžiť. Nemôže sa stať, že ak prestriedame základnú päťku, tak súper sa okamžite dostane do dlhšej bodovej série. Zajtra je odvetný zápas, ku ktorému verím, že pristúpime inak.“