Tenista Lukáš Lacko získal štrnásty titul

Lukáš Lacko získal titul v dvojhre na challengeri 80 na španielskom ostrove Malorka (44 820 EUR, tvrdý povrch vonku).

Lukáš Lacko získal titul v dvojhre na challengeri 80 na španielskom ostrove Malorka. © STZ

Vo finále sa mu podaril skvelý obrat proti najvyššie nasadenému Japoncovi Jasutakovi Učijamovi a zvíťazil 5:7, 7:6(8), 6:1 za 171 minút. Tridsaťtriročný piešťanský rodák prehrával 7:5, 5:3, no súper nedokázal dopodávať zápas do víťazného konca. V tajbrejku potom Lacko odvrátil mečbal a napokon získal druhý set po dráme vo svoj prospech.

V treťom dejstve už Slovák dominoval a na svoje konto si pripísal už štrnásty singlový titul z challengerových turnajov. Za celkové víťazstvo si Lacko pripíše do rebríčka ATP 80 bodov a v onlajn renkingu sa posunie o 20 miest na 177. priečku.