Historický deň v Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
  • 2. septembra 2021, 14:01

V prírodnom kine na okraji Mestského parku zažijete v sobotu 4. septembra 2021 počas celého dňa ukážky historickej lukostreľby, sokoliarske a šermiarske vystúpenia, historické tance a diskusie. Na programe sú koncerty, dobový tanec aj ohňová šou.

Program začína v sobotu 4. septembra od 10:00 hodiny.

Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia Sokoliarov kráľa Svätopluka, ukážky historickej lukostreľby v podaní skupiny Vres, ale aj na súboj Landsknechtov a rozprávku o drakovi v podaní skupiny Hector.

Pre najmenších je pripravené bábkové divadlo „Dvor zázrakov“ a taktiež sa budú rozprávať ich obľúbené rozprávky „Ako išlo vajce na vandrovku“ a „Ťahal dedko repku“ v podaní M. Kasprzyka.

Súčasťou programu je aj šermiarsky a tanečný workshop, ktorého sa návštevníci budú môcť aktívne zúčastniť, vítané sú všetky vekové kategórie.

Spolok sv. Šebastiána nám predstaví palné zbrane minulosti. A môžete sa tiež tešiť na zaujímavú diskusiu s historikom Michalom Holeščákom.

Nasledovať bude vystúpenie formácie Vrbovské Vŕby, ktorej lídrom je Andrej Jobus. Program bude slávnostné ukončený ohňovou šou, ktorá sa uskutoční o 21:00 hodine.

Vstupné na podujatie je 5 eur, deti do 12 rokov majú vstup zadarmo.

Zdroj: tlačová správa MsKS Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil