Prácu učiteľov si oproti obdobiu pred pandémiou viac váži tretina populácie

  • Školy
  • 1. septembra 2021, 11:43

Zhruba dve pätiny obyvateľov na Slovensku svoj názor oproti minulosti na prácu učiteľov nezmenilo a považuje ju za dôležitú.

Podľa poslancov Národnej rady SR ostanú školy otvorené aj v prípade nástupu tretej vlny pandémie. (Autor: Supa)

Oproti obdobiu pred pandémiou si prácu učiteľov oveľa viac váži 19 percent populácie a ďalších 14 percent ju vníma ako o trochu dôležitejšiu než v minulosti. Vyplýva to z prieskumu agentúry Go4insight, ktorý spoločnosť uskutočnila na vzorke tisíc respondentov vo veku 15-79 rokov na prelome júla a augusta 2021. V tlačovej správe o tom informoval Rastislav Kočan z Go4insight. Svoj názor na prácu nezmenilo a považuje ju za rovnako dôležitú ako predtým 42 percent respondentov. Výsledky prieskumu ukázali aj to, že 11 percent opýtaných vníma prácu učiteľov ako menej dôležitú oproti minulosti. Názor na túto tému nemalo 13 percent ľudí.

„Skúsenosť s doterajším obdobím pandémie spôsobila najvyšší nárast podielu tých, čo si prácu učiteľov vážia viac ako v minulosti, u vysokoškolsky vzdelaných, s nadpriemerným príjmom a ľudí žijúcich v Bratislavskom kraji,“ priblížila agentúra. Po pandémii si prácu učiteľov vážia prakticky všetky skupiny obyvateľov bez ohľadu na vek, pohlavie, prípadne či majú doma školopovinné deti.

Do prieskumu sa zapojilo 259 ľudí žijúcich so školopovinnými deťmi. Z nich viac ako polovica (54 percent) si myslí, že aspoň niektoré predmety v škole by sa dali učiť online spôsobom aj počas bežného „nepandemického“ obdobia. Na druhej strane 46 percent však nepreferuje online formu vyučovania pri žiadnom z vyučovacích predmetov. Prieskum ukázal, že úplná zhoda v názoroch v tejto téme nie je, no najväčšia časť opýtaných sa zhoduje, že vhodný predmet pre online výučbu do budúcnosti je najmä občianska náuka (34 percenta). Pre online výučbu by bol podľa niektorých vhodný aj dejepis (30 percent) či zemepis / geografia (28 percent). Najmenej vhodné predmety na online výučbu sú podľa respondentov najmä výtvarná výchova (14 percent), fyzika a chémia (oba 11 percent).

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel