Metelka skompletizoval zbierku cenných kovov – v časovke získal striebro!

Slovenskí reprezentanti v paracyklistike suverénne ovládli časovku na paralympijských hrách v Tokiu. Patrik Kuril sa stal v kategórii C4 šampiónom a Jozef Metelka skončil na druhom mieste.

Paracyklista Jozef Metalka získal na paralympiáde v Tokiu už tretiu medailu. (Autor: FB JM)

Na trati dlhej 32 km na motoristickom okruhu Fuji International Speedway víťazný Kuril dosiahol čas 45:47,10 min, strieborný Metelka za ním zaostal o necelých 18 sekúnd. Bronz zostal pre Brita Georgea Peasgooda s mankom 21,83 na víťaza.

Dvaja najlepší Slováci ešte zvýraznili svoje vystúpenie z Ria de Janeiro 2016. Vtedy bral Metelka v časovke zlato a Kuril bronz. Tridsaťštyriročný Metelka získal v Tokiu už tri medaily. K zlatu z individuálnych stíhacích pretekov na 4000 m a bronzu z 1 km s pevným štartom z velodrómu v Izu tentoraz na ceste pridal striebro. Celkovú svoju jagavú zbierku z paralympiád vylepšil na šesť cenných kovov (3-2-1) a je jedným z najúspešnejších paralympionikov v slovenskej histórii.