Krutý žreb pre Čajky, v kvalifikácii Eurocupu narazia na silný francúzsky tím Carolo Basket

Basketbalistky Piešťanských Čajok narazia v kvalifikácii Európskeho pohára (Eurocup) 2021/2022 na francúzsky Flammes Carolo Basket. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v nemeckom Freisingu.

Ilustr. foto (Autor: Laco Duračka)

Tímy rozdelili pred žrebom na základe výsledkov v posledných troch sezónach v európskych súťažiach, do dvoch geografických konferencií. Zástupcov slovenskej najvyššej súťaže umiestnili do konferencie č. 2.

Čajky ako aktuálny vicemajster Niké EXZ narazia ako nenasadený tím v kvalifikácii na jedného z najsilnejších možných súperov, francúzske Carolo Basket. Tím zo Charleville patrí medzi pravidelných účastníkov Eurocupu, v predchádzajúcom ročníku obsadil 4. miesto. V minulosti si zahral v Európskej lige (Eurolige), na domácej scéne patri do úzkej špičky, čo viackrát dokumentoval účasťou v semifinále, respektíve finále Francúzskeho pohára. V prípade postupu do skupinovej fázy, nalosovali Čajky do H-skupiny spolu s talianskou Bolognou, francúzskym La Roche a španielskou Bizkaiou. Klub z kúpeľného mesta sa do pohárovej súťaže č. 2 prihlásil opäť po štyroch rokoch, celkovo zabojuje o tretiu účasť v skupinovej fáze.

„Dojmy sú dosť zmiešané. To najhoršie, čo sa mohlo stať, tak sa stalo. Dostali sme najsilnejšieho súpera, ktorý tam bol. Nezostáva nám nič iné, len pokúsiť sa o to, aby sme ich nejako prekvapili a zabojovať o postup do skupiny. Carolo je semifinalistom minulého ročníka Eurocupu, čo hovorí samo o sebe. Je to skúsený a vysoký tím, s veľmi nepríjemným francúzskym štýlom basketbalu, ktorý asi nesedí nikomu v Európe. Majú obrovskú kvalitu. Na jednej strane je fajn, že si môžeme zahrať proti tak silnému tímu, len škoda, že je to v kvalifikácii. Šance sú stále, netreba sa vzdávať. Určite urobíme všetko pre to, aby sme postúpili, aj keď je v tejto dvojici jasný favorit, čo nám môže vyhovovať. Malou výhodou môže byť, že prvý zápas hráme doma a môžeme ich prekvapiť. Už som rad cez nich postúpil, takže verím, že sa mi to podarí ešte raz,“ povedal tréner Čajok Peter Jankovič.

„Žreb k nám nebol príliš milosrdný, ale nič nie je dopredu stratené a treba v tom nájsť aj pozitíva. Budeme sa konfrontovať so špičkovým francúzskym tímom, na ktorého súpiske sú zvučné mená. S podobne kvalitnými družstvami sa nestretávame často a bude to pre všetkých veľká výzva. Pevne verím, že nám v tom čase opatrenia dovolia mať v Diplomat aréne, čo najviac fanúšikov, ktorí nám vytvoria skvelú atmosféru,“ uviedla k žrebu generálna manažérka Bronislava Borovičková.

Kvalifikácia je na programe 23. a 30. septembra 2021, skupinová fáza Eurocupu štartuje 14. októbra 2021.

Žreb Piešťanských Čajok v Eurocupe 2021/2022:

kvalifikácia

Flammes Carolo Basket (Fr.) – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY (SR)

skupinová fáza

H-skupina: Lointek Gernika Bizkaia (Šp.), La Roche Vendee BC (Fr.), ASD Futur Virtus Bologna (Tal.), víťaz Flammes Carolo Basket /PIEŠŤANSKÉ ČAJKY

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína