Slovakmana vyhral v rekordnom čase luxemburčan Godart, Piešťanské legendy dominovali v štafete

• Šport / Ostatné športy
  • 9. augusta 2021, 12:02

Približne dvesto jednotlivcov a dvadsať štafiet sa v nedeľu ráno postavilo na štart dlhého triatlonu Slovakman 226. Jediné športové podujatie svojho druhu aj tentoraz hostia Piešťany, štart i cieľ sú na Lodenici. Účastníci už absolvovali 3,8 km plávania vo Váhu, ešte ich čaká 180 km na bicykli a na záver bežecký maratón (42,2 km). Tento klasický dlhý triatlon museli železní muži a ženy absolvovať v čase pod 16 hodín.

Cyklistická časť sa prvý raz konala na uzavretej ceste medzi Piešťanmi a Červeníkom. (Autor: Tomáš Bukoven)

Celkovým víťazom Slovakmana 226 2021 sa stal luxemburčan Olivier Godart, ktorý zvíťazil s excelentným časom 8:09:21 pred druhým Čechom Janom Kundrátom (8:34:36) a tretím Slovákom Karolom Džalajom (8:35:24). Deväťnásobný víťaz Slovakmana Petr Vabroušek skončil tesne pod stupňami víťazov a do cieľa dobehol štvrtý v čase (8:41:08).

Medzi ženami v elitnej kategórii dominovala Češka Simona Křivánková, ktorá zvládla slovakmanskú trať za 8:56:18 hodiny pred druhou Helenou Kotopulu (9:31:40). Tretia skončila slovenka Tatiana Rakytová (10:05:58).

Na trať Slovakmana sa vydalo aj viacero triatlonistov z Piešťan. Najlepšie z nich sa umiestnil Erik Ferencz na 26. mieste s časom 9:43:27 a o chvíľu za ním dobehol na 29. mieste Lukáš Rusnák (9:44:13). Ďalej náročnú trať Slovakmana zvládli – Tomáš Žlnay (9:51:28), Lukáš Dechet 9:58:52), Michal Kučera (10:35:15), Bohuslav Sosna (10:39:45), Peter Urban (10:45:33), Peter Bohuš (11:12:02), Filip Jacko (11:51:50) Marián Seitler (11:56:08).

V štafetovom mixe dominovala zostava Piešťany Legends v zložení Ondrej Kubo, Martin Brna, Tomáš Jakubík, Jozef Repčík a Alex Rebro, ktorí zvíťazili v čase 7:56:47. V kategórii štafiet Ja – Ty – On zvíťazila SMTA Bakalári časom 8:42:08, ktorej členkou bola aj piešťanská triatlonistky Lýdia Drahovská.