Dorastenci PFK Piešťany vstúpili do súťažného ročníka výhrou i prehrou

  • Šport / Futbal
  • 3. augusta 2021, 08:53

Mládež PFK Piešťany začala nový súťažný ročník zápasmi dorasteneckých družstiev v Myjave. Dorastenci PFK boli úspešní spolovice, keď víťazstvo zaznamenal len mladší dorast, ktorý v divokej prestrelke strelil až sedem gólov. Starší dorast v zápase síce herne dominoval, ale nevyužil svoje šance a naopak, ľahko inkasoval. Tento týždeň sa naplno rozbiehajú aj súťaže ďalších družstiev PFK Piešťany. Muži privítajú v nedeľu poobede o piatej doma Hlohovec a po dorastencoch vstúpia do svojich súťaží aj žiacke družstvá.

(Autor: PFK Piešťany)

Starší dorast U19

1.kolo

Myjava – Piešťany 4:0 (2:0)

Góly: 5. Erik Gulán, 19., 62., 77. Dušan Kravárik

Zostava 1. kola: Magula, Noskovič, Hlavatý, Krajčo, Modrovič, Vyhlídal, Malovec, Ferenčík, Taraba, Kusý, Kucharík (Daňhel, Pavlovič, Masaryk)

Peter Vrábel, tréner U19: V úvode zápasu sme boli nekoncentrovaní a už v 5. min. sme inkasovali prvý gól. Postupne sme však prebrali iniciatívu, dobre sme kombinovali a vytvárali sme si gólové príležitosti. V čase nášho najväčšieho tlaku sme dostali druhý gól, keď si strelu z 20 m brankár nešťastne vrazil do brány. Aj za stavu 2:0 sme kombinačne dominovali, vytvorili si šance, ale bez gólového efektu. Domáci niekoľkokrát zaútočili rýchlymi kontrami. V druhom polčase sme už neboli tak nebezpeční a keď domáci pridali po tečovanej strele tretí gól nenašli sme fyzickú ani mentálnu silu na zvrátenie vývoja zápasu.  Aj napriek prehre sme v zápase herne nesklamali, ale musíme zlepšiť efektivitu v zakončení a odstrániť chyby v obrannej fáze hry.

Mladší dorast U17

1.kolo

Myjava – Piešťany 4:7 (2:5)

Góly: 13. Juraj Plaskoň, 15., 46., 54. Matúš Michalec – 11., 16., 80. Dominik Majko, 23., 33., Janko Labát, 35. Samuel Hesko, 76. Samuel Krchnár

Zostava 1. kola: Šándor, Jánoš, Šebek, Kuna, Krchnár, Labát, Petráš, Majko, Taborský, Chalás, Hesk, Vatrt (Répaš, Poturnay, Chalás, Badáň)

Szilárd Petényi, tréner U17: Prvé minúty zápasu boli poznačené opatrnosťou a vyčkávaním čo nám ponúkne domáce družstvo. Keďže aktivita zo strany domácich bola málo výrazná, postupne sme sa osmelili a náš výkon  a sebavedomie rástli, čo sa prejavilo v hernom výkone, kde sme dominovali na lopte a vytvárali sme si nebezpečné situácie pred bránou domácich. Vedenia sme sa ujali v jedenástej minúte po peknej kombinácii medzi Labátom a Majkom, ktorý otvoril skóre. Dlho sme sa však netešili, pretože domáci odpovedali dvoma gólovými strelami spoza šestnástky v priebehu štyroch minút. O minútu dorovnal opäť Majko a neskôr sa pridali ďalší strelci, menovite Hesko a dvakrát Labát, vždy po pekných útočných kombináciách a do kabíny sme išli s výrazným náskokom. V druhom  polčase obe mužstvá dokázali ešte dvakrát skórovať, keď sme sami vytvorili a ponúkli individuálnymi chybami možnosť skórovať domácim, čo aj využili.  Teší ma však, že sme sa celkovo výrazne strelecky presadili a aj napriek štyrom lacným inkasovaným gólom, ktoré trošku kontrastujú vo výsledku, sme boli jednoznačne lepším družstvom na ihrisku, za čo hráčom môžem len poďakovať.

TS PFK

304 Shares

Najnovšie správy

sobota, 22. januára 2022
Meniny má Zora, zajtra Miloš