Wine day – ochutnávka vín v záhrade hotela Thermia Palace

  • Inzercia / Piešťany
  • 2. augusta 2021, 00:01

Predstavte si, ako sa prechádzate krásnou rozkvitnutou záhradou secesného paláca, ktorou sa rozlieha príjemná swingová hudba, a vy držíte v ruke pohár s tým najzlatším mokom. Ak hádate, že je to víno, máte pravdu.

Ochutnávka vín sa uskutoční 14. augusta v záhrade hotela Thermia Palace. (Autor: red)

Z historických prameňov sa dozvedáme, že tento vznešený nápoj má dlhú a bohatú históriu a prvé víno vzniklo už pred 8000 rokmi v Arménsku a Gruzínsku. Najviac informácií však máme z ranného staroveku. Dôkazy o víne sa zachovali na papyrusoch uložených v egyptských hrobkách faraónov. V Grécku bol tento voňavý mok ceremoniálnym nápojom. V starom Ríme pestovanie vína dosiahlo nevídaný rozmach a stalo sa kultovým nápojom. Pestovanie „vína“ sa v priebehu storočí rozšírilo do celého sveta.

Aj cesta vína sa menila, rástla, dozrievala, vyvíjala sa, presne ako malý vinič, ktorý zasadíme, s láskou sa oň staráme, aby nás po rokoch obdaril tými najlahodnejšími plodmi.

BIO víno

V súčasnosti nikto nespochybňuje názor, že najkvalitnejšie vína sa rodia v zdravom prostredí. S ohľadom na životné prostredie a v prísnom ekologickom režime vznikajú BIO vína. Podmienky na splnenie certifikátu BIO/Organic sú stanovené inštitúciami, ktoré definujú spôsob pestovania viniča, ako aj ich výrobu. Najvyššou formou tejto filozofie sú vína v režime Biodynamic, ktoré vznikajú podľa lunárneho kalendára či používaním výlučne prírodných preparátov pri ochrane viniča a zvýšenia prirodzenej obranyschopnosti vinohradu. Pri BIO ako aj Biodynamic vínach je v súčasnosti preukázateľný odlišný senzorický profil oproti konvenčným vínam.

Nechajte prebudiť svoje zmysly vôňou, farbou a chuťou prémiových vín, prosecca, šumivých a ružových vín a strávte príjemné chvíle v záhrade piešťanského hotela Thermia Palace.

Program degustácie

Tešiť sa môžete na desať degustačných vzoriek unikátnych BIO vín zo Slovenska, Českej republiky, Talianska, Francúzska, Rakúska, Nového Zélandu a Čile, syrové misy, sprievodnú hudbu jazzu i swingu. Ponúkame vám možnosť dokúpiť extra žetóny na degustáciu ďalších vín a špecialít z grilu za zvýhodnenú cenu.

Informácie

Dátum a čas: 14. august 2021 od 16:00 do 22:00

Miesto konania: Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel

Vstupné: 24 eur/osoba

Dress Code: Smart Casual/Casual Dress (pre dámy odporúčame kvetinové šaty)

Rezervácia vstupeniek: vstupenky dostupné na recepciách hotelov alebo online na webovej stránke

https://bit.ly/bio-vina.

526 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. septembra 2023
Meniny má Cyprián, zajtra Václav