Komiksové leto, ale aj ďalšia Hravá Elektrárňa

Do aktivít vzdelávacieho, kultúrneho a komunitného centra Elektrárňa Piešťany pribudol komiks z dielne lektorov a pracovníkov tejto inštitúcie. Pod názvom Tajomstvá Elektrárne sa skrýva pútavý príbeh žiaroviek Eda a Ely, ktorý prevedie deti históriou tejto národnej kultúrnej pamiatky.

Elektrárňa má do konca leta naplánovaných ešte niekoľko aktivít. (Autor: am)

„Na komiksovom príbehu sme pracovali počas jarného lockdownu a veľmi sa tešíme z úvodných pozitívnych ohlasov. Do nášho programu pre verejnosť sme preto zaradili komentovanú prehliadku Elektrárne zameranú na detského návštevníka. Počas 40-minútovej prechádzky s lektorom idú deti po stopách komiksových postavičiek Eda a Ely a objavujú zákutia starej elektrárne. Výtlačok komiksu je súčasťou detskej vstupenky,“ uviedla riaditeľka Elektrárne Katarína Hallová.

Komentované prehliadky sú pre verejnosť k dispozícii počas pracovných popoludní, pre väčšie skupiny je možné dohodnúť termín aj mimo otváracích hodín. „Letné dopoludnia sú u nás už tradične vyhradené pre deti z denných táborov, ktoré absolvujú niektorý z prázdninových vzdelávacích programov. Novinkou v tomto roku je náš vlastný denný tábor, ktorý pod názvom Záhrada vedomostí organizujeme v júlovom aj augustovom termíne. Do ponuky všetkých táborových programov sme nezabudli pribaliť ani náš nový komiks,“ doplnila Hallová.

Pre verejnosť je počas letných mesiacov naplánovaných niekoľko zaujímavých kultúrnych a komunitných podujatí. Každý utorok ráno sa v elektrárenskej záhrade cvičí Joga budíček, uskutoční sa i štvrtý ročník Hravej Elektrárne, zábavno-vzdelávacieho podujatia pre rodiny s deťmi. Tentoraz to bude na tému Fyzika okolo nás.

V rámci podpory ekologických prístupov sa koncom letných prázdnin bude konať ďalšia burza detského oblečenia, ktorá je obľúbeným komunitným podujatím a propaguje recyklovanie a udržateľnosť v oblasti módy.

(ts/am)

188 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor