Posledný júlový víkend Piešťany ožijú pouličným umením

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
  • 29. júla 2021, 00:02

Šiesty ročník Piešťany Street ART Festivalu sa uskutoční už tento víkend, po prvýkrát ako dvojdňový festival. Jeho program voľne nadväzuje na minulý ročník a prinesie pre všetky vekové kategórie plný „klobúk“ koncertov, pouličných atrakcií, divadla aj výtvarného umenia.

Na Námestí slobody vystúpi v sobotu 31. júla o 19.00 h Hudba z Marsu. (Autor: archív Piešťany Street ART Festival )

V piešťanských uliciach vystúpia napríklad Katarina Korcek a Jerguš Oravec, Hudba z Marsu, klauni, choduliari a žongléri Kyselí Krastafci alebo mím Vlado Kulíšek. Celý program je tradične bez vstupného a vznikol aj s podporou partnerských reštaurácií a kaviarní.

Street ART Festival 6 tento rok po prvýkrát ponúka spoločný program s mestskou knižnicou, Piešťanským informačným centrom a mestským kultúrnym strediskom, ktorý bude prebiehať na Kolonádovom moste, v Sade A. Kmeťa, na Pribinovej a Winterovej ulici. K tomu môžete v sobotu na Kolonádovom moste navštíviť akustickú pouličnú zónu ZAHRAJ SI pre neohlásených pouličných umelcov, módnu prehliadku alebo koncert vokálnej skupiny Neha.

Na moste sa návštevníci môžu rozhodnúť, či pôjdu na atraktívne koncerty v Regal Burgeri (medzi mostami), kde v sobotu vystúpi aj piešťanský JuJu Planet Dub spolu s Folklórnym súborom Žito, alebo zájdu opačným smerom do mestského parku, kde môžu sledovať tvorbu výtvarného umenia, Street ART na plote, okolo hotela Slovan. Kúsok odtiaľ je ŽiWell-Kursalon, tento rok pre festival otvorený iba v piatok, kde ako headlineri vystúpia novomestskí Nora Carusso.

Mliečak na Winterovej okrem ďalšieho hudobného programu ponúka v sobotu koncert trnavskej ethno-ska kapely Hudba z Marsu. V kaviarni Why Not Coffee na Winterovej vystúpi v piatok mím Vlado Kulíšek, ktorý zahrá nesmrteľného Charlie Chaplina, a v sobotu speváčka zo slovenskej legendárnej funky kapely 90 rokov, Made 2 Mate, Katarina Korcek, za sprievodu výborného gitaristu a speváka Jerguša Oravca.

Smerom k Snack Baru na Winterovej si môžete pozrieť výstavu fotografií a kresieb v Starej lekárni alebo ísť na Námestie slobody, kde bude okrem plánovaných koncertov aj pouličná zóna ZAHRAJ SI s elektrickou prípojkou na menšiu aparatúru. V celom meste môžete odmeniť účinkujúcich potleskom, dobrou náladou i dobrovoľnými príspevkami do klobúka. Program festivalu nájdete na www.urbantone.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica