Policajti v Piešťanoch zadržali nebezpečného recidivistu, chystal na nich bombu

  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
  • 29. júla 2021, 13:06

Kukláči, pyrotechnici a kriminalisti zadržali včera nebezpečného recidivistu obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Polícia muža vyšetruje pre podozrenie z vraždy, ktorá sa stala v septembri minulého roku v Sokolovciach.

Podomácky vyrobenú bombu policajti zaistili. (Autor: Polícia SR - Trnavský kraj)

V garáži rodinného domu v obci Sokolovce mal 39 ročný muž viacerými ranami dobodať svojho 38 ročného kamaráta. Jednou z vyšetrovateľských verzií bola aj možná sebaobrana, keďže poškodený ho mal napadnúť baseballovou palicou.

Chystal odplatu na policajtov?

Počas vyšetrovania mali piešťanskí policajti informácie, že si mal 40 ročný muž nachystať podomácky vyrobený výbušný systém. Policajti nenechali nič na náhodu a na akciu sa dôsledne pripravili. Policajný tím muža zadržal v meste Piešťany vo chvíli, keď to najmenej čakal. Pyrotechnici zaistili vzápätí v obci Sokolovce podozrivý valcovitý predmet, ktorý bol naplnený neznámou prachovou náplňou. Ten bude zaslaný na expertízne skúmanie do Bratislavy.

Súčasný stav:

Vyšetrovateľka muža obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy a podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny ho súd môže poslať do väzenia na 15 až 20 rokov. V prípade podozrivého predmetu začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Za tento skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

TS KRPZ Trnava

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel