PFK Piešťany prehral v lokálnom derby a vypadol zo Slovnaft Cupu

Muži PFK Piešťany odohrali svoj prvý súťažný zápas v novej sezóne. V rámci Slovenského pohára doma podľahli Trebaticiam vysoko 1:5. Po vyrovnanom prvom polčase rozhodla slabšia desaťminútovka Piešťanského družstva, v ktorej dostali tri góly, čo bolo rozhodujúcim faktorom v zápase. Po prehre už v Slovnaft cupe nepokračujú, no sústreďujú sa na úspešný začiatok v IV. lige, ktorú si vybojovali len nedávno. Už o necelé dva týždne ich v prvom kole, znova na domácej pôde, preverí Hlohovec.

Ilustr. foto © PFK Piešťany

Predkolo Slovnaft Cupu poňali Piešťanci od začiatku aktívne. Prvý gól ešte rozhodca domácim hráčom neuznal, no v ôsmej minúte skóroval po peknej akcii Korec. Po góle však prebrali opraty zápasu do rúk hostia, ktorí najprv v prvom polčase vyrovnali Matúšom Bartošekom a v druhom polčase troma gólmi v priebehu desiatich minút otočili zápas vo svoj prospech. Skóre uzavrel v 79. minúte Ján Veselský. Tréner mužov Cyril Stachura ohodnotil zápas z dvoch uhľov pohľadu: „V derby zápase sa hral v prvom polčase vyrovnaný duel. Súperi sa oťukávali a čakali, kto s čím príde. Naši hráči strelili gól, ktorý pre tesný ofsajd neplatil. Hneď na to, však Korec dostal náš tím do vedenia a následne Petráš z dobrej príležitosti prestrelil. To však boli naše najsvetlejšie momenty v zápase. Ku koncu polčasu sme súpera postavili na koňa, keď po našej hrubej chybe hostia vyrovnali. Druhý polčas už patril skúseným hosťom, ktorí boli rýchlejší a dôraznejší v súbojoch. My sme robili veľké chyby v obrane, na 3 z 5 gólov sme hosťom doslova nahrali, a tak sa zrodilo ich zaslúžené víťazstvo. Naši hráči sa z tohto zápasu musia poučiť, nestačí hrať iba časť zápasu, treba zvýšiť nasadenie v osobných súbojoch a vyvarovať sa individuálnych chýb. Aj napriek krutému výsledku verím, že táto nepríjemná prehra bude pre naše mužstvo prospešná a v nasledujúcich zápasoch ukážeme inú tvár. Naďalej dôverujeme nášmu tímu a našim mladým hráčom, ktorí potrebujú odohrať čo najviac takýchto ťažkých zápasov, aby sa posunuli na ďalšiu výkonnostnú úroveň. Dôležité je, aby sa nám vyhýbali najmä zranenia. Táto sezóna bude pre našich hráčov kľúčová v ich rozvoji a adaptovaní sa na pomerne vysokej úrovni, ktorú už táto súťaž dosahuje.“

Slovnaft Cup

Piešťany – Trebatice 1:5 (1:1)

Góly: 8. Filip Korec – 36., 68. Matúš Bartošek, 58., 63. Ľuboš Miklovič, 79. Ján Veselský

Zostava PFK: Budka, Ďurina, Modrovič, Grík, Glos Jozef, Strelec, Kusý, Petráš, Glos Simon, Gula, Korec (Stanek, Majtényi, Hlavatý, Noskovič, Taraba)

Začínajú ligové súťaže, PFK Piešťany sú podľa Jána Stachuru pripravené

Letná prestávka bola pre dohrávky líg skrátená a trvala len pár týždňov. Najbližší víkend začínajú súťaže pre takmer kategórie. Muži po vypadnutí zo Slovenského pohára odohrajú tento týždeň ešte jeden prípravný zápas proti družstvu Melčíc-Lieskového. Nasledujúci týždeň v nedeľu 8. augusta privítajú v prvom ligovom kole na domácej pôde Hlohovec. Žiacke družstvá začínajú súťaže v rovnaký víkend, 7. augusta cestujú do Malženíc a 8. augusta privítajú doma Myjavu. Dorastenci začínajú už tento víkend, keď 1. augusta na domácom ihrisku privítajú Myjavu. Prezident klubu PFK Piešťany Ján Stachura si myslí, že jednotlivé tímy sú na ligu dostatočne pripravené. „Na novú sezónu sme v klube pripravení. Kádre máme stabilizované, čo bol hlavný cieľ v medzisezónnom období. Osobne som rád najmä za stabilizovanie kádrov dorasteneckých družstiev, v ktorých nám došlo k odchodu niektorých hráčov, z dôvodov chorôb, zranení, štúdia v zahraničí, či odchodu do ligových klubov. Veľmi nám v tomto smere pomohla spolupráca so Spartakom Trnava, ktorá sa ukazuje ako veľmi prínosná. V rámci spolupráce v najbližšej dobe absolvujú naši tréneri aj stáž v tomto klube, čo hodnotím ako ďalší krok vpred. Osobne som veľmi zvedavý ako sa popasujú muži s náročnou výzvou, ktorú štvrtá liga predstavuje. Cieľom je stabilizovať družstvo v tejto lige a posunúť výkonnostne najmä mladých hráčov, ktorým chceme dávať príležitosť. Verím, že to títo hráči zvládnu, a aj keď prídu zaváhania ako v Slovenskom pohári, ukáže sa vložená dôvera do nich ako správny krok. V žiackej a prípravkárskej kategórii máme relatívne silné ročníky a našim cieľom musí byť len posúvať tieto deti ďalej v ich talente a udržiavať v nich lásku k futbalu. V neposlednom rade dúfam v čo najmenšie zasahovanie vyššej moci do našej práce. Obdobie korony sme zvládli v rámci možností pomerne dobre, ale bol by som rád, ak by sme sa už dostali do stabilnejších časov. Okrem športových vecí sú rozbehnuté aj nejaké projekty v rámci zveľadenia areálu, tak v kútiku duše dúfam, že sa podarí urobiť čo najviac práce aj v tejto oblasti,“ dodáva.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína