Tip na výlet: Historickým vlakom z Piešťan až na Smolenický zámok či k jaskyni Driny

Výletným vlakom Pálffy sa môžete odviesť už túto sobotu na trase Nové Mesto nad Váhom – Piešťany – Trnava – Smolenice a späť. Z Nového Mesta nad Váhom vyráža ráno o 8:45, v Piešťanoch je historický vláčik 9:09 a do Smoleníc prichádza 10:30. Späť zo Smoleníc vlak odchádza 17:40. Do Piešťan dorazí krátko po siedmej večer a v Novom Meste nad Váhom je 19:28. Cena spiatočného lístku je od 10 do 15 eur na osobu.

Výlet vlakom z Piešťan až do Smoleníc. (Autor: krajzazitkov.com)

Vo výletnom vlaku na ceste do Smoleníc nudu nečakajte. Jazdu vám spríjemní divadelné predstavenie v podaní Divadlo Jána Palárika v Trnave na tému Pálffyovci na Smolenickom zámku. V Smolniciach na stanici však vaša cesta skončiť nemusí. Priamo k železničnému spojeniu výletného vlaku Pálffy nadväzujú prípojmi „Smolenické fčely“ a tie budú premávať v sobotu, ale aj v nedeľu na dvoch samostatných trasách zo železničnej stanice (v nedeľu z Piešťan do Smoleníc len individuálna doprava).

Smolenická fčela (Foto: FB Trnavský kraj zážitkov)

Jedna trasa Smolenickej fčely povedie k Smolenickému zámku a medovinárstvu Včelovina, druhá smerom na parkovisko pod jaskyňou Driny. Kapacita každého z vláčikov je 25 miest. Celodenný lístok na osobu bude stáť päť eur, na jazdu ho možno použiť aj viackrát počas dňa systémom nastúp a vystúp na ktorejkoľvek zastávke v Smoleniciach. Smolenické fčely na kolesách budú premávať každý víkend na dvoch trasách od 9.45 do 17.30 h.

Historický vláčik Pálffy vypravia túto sobotu a potom 14. a 21. augusta.

Výletný vlak Pálffy (Foto: FB Trnavský kraj zážitkov)

Obec Smolenice v okrese Trnava má niekoľko turistických lákadiel. Okrem Smolenického zámku je to v Malých Karpatoch jediná verejnosti sprístupnená jaskyňa Driny, hradisko Molpír alebo medovinárstvo Včelovina.

Jaskyňa Driny (Foto: FB Trnavský kraj zážitkov)
Hradisko Molpír a Smolenický zámok (Foto: FB Trnavský kraj zážitkov)
0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel